Projektantem być

Profesjonalny pakiet do tworzenia grafiki wektorowej Micrografx Designer 9 (działa w środowiskach Windows 95/98, NT 4 i 2000) prezentuje się w nowej szacie.

Profesjonalny pakiet do tworzenia grafiki wektorowej Micrografx Designer 9 (działa w środowiskach Windows 95/98, NT 4 i 2000) prezentuje się w nowej szacie.

W dziewiątej edycji ulepszono import plików w formacie DXF i DWG, a ponadto uzupełniono ją o możliwość importowania plików utworzonych w programie AutoCAD 2000. Nowa wersja oferuje nie tylko import, lecz również eksport plików do formatu SWF i PDF. W skład pakietu wchodzi m. in. aplikacja Picture Publisher 9. Designer oferuje bogatą paletę filtrów do edycji obrazu. Projektant korzystający z pakietu ma do dyspozycji wszystkie podstawowe funkcje , począwszy od operatorów algebry Boole'a, przez funkcje przenikania, na legendach skończywszy. Na szczególną uwagę zasługują funkcje przenikania, które umożliwiają gradientowe stopniowanie przezroczystości obrazu. Oprócz tego możliwe jest zniekształcanie rysowanych obiektów. Poszczególne poziomy jakości odwzorowywania pozwalają użytkownikowi dokładnie ustalić końcową jakość ilustracji. Program obsługuje takie techniki jak antialiasing (wygładzanie krawędzi). Mimo tak wielu możliwości obraz jest generowany bardzo szybko.

Micrografx Designer 9 jest z pewnością bardzo zaawansowanym pakietem graficznym. Jednak ten, kto korzysta ze starszej wersji tej aplikacji, powinien rozważyć, czy aktualizacja jest warta swojej ceny. Nowości w wersji 9. i przeróbki dotyczą przede wszystkim szczegółów. Na płycie dołączonej do PCWK 12/99 zamieściliśmy pełną, polską wersję Designera 4.05.

Informacje: MGXInfoservice

tel. (22) 7111171

www.micrografx.top.pl

Cena: 608 USD