Projektor Acer H7530D - Full HD w salonie

W ofercie firmy Acer zagościł nowy projektor noszący oznaczenie H7530D. Urządzenie, które pozwala na wyświetlenie obrazu w rozdzielczości Full HD, zostało wycenione na blisko 7000 zł.

Ranking PC Worlda - projektory do kina domowego.

Projektor Acer H7530D - Full HD w salonie

Acer H7530D

Acer H7530D zbudowany został w oparciu o chip DarkChip 2 DMD DLP i przeznaczony jest dla osób planujących budowę kina domowego. Pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Ful HD (1920 x 1080 pikseli), który cechuje się kontrastem na poziomie 40 000:1 (technologia DynamicBlack) oraz jasnością 2000 ANSI lumenów (tryb ECO - 1600 ANSI lumenów).

O jakość obrazu dba również technologia Acer ColorBoost II+ (zapewnia obraz o bardziej naturalnych, zrównoważonych odcieniach) i funkcja Acer eView Management (dostosowuje jasność kolorów do rodzaju wyświetlanego obrazu). Warto też wspomnieć o możliwości podłączenia źródła sygnału za pomocą interfejsu HDMI, żywotności zastosowanej lampy sięgającej 2500 godzin (tryb ECO - 4000 godzin), generowanym hałasie na poziomie 30 dBA (tryb ECO - 26 dBA) oraz następujących rozwiązaniach:

- funkcja kompensacji barwy ekranu (umożliwia uzyskanie prawidłowych odcieni nawet wtedy, gdy obraz nie jest wyświetlany na tradycyjnym, białym ekranie)

- funkcja dekodowania napisów (closed captions; projektor może wyświetlać napisy dialogowe oraz inne informacje tekstowe zawarte w sygnale wideo)

- funkcja automatycznie odwracająca obraz (dzięki czujnikowi położenia, projektor automatycznie wykrywa, że jest zamontowany pod sufitem, i natychmiast obraca obraz o 180 stopni, zapewniając jego prawidłową orientację na ekranie)

- technologia ColorSafe (zapewnia niezmienną jakość obrazu nawet po długim okresie eksploatacji).

Projektor H7530D został objęty 2-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Jego cena wynosi 6999 zł brutto.