Projektor FullHD od Panasonica

Panasonic wprowadza na polski rynek nowy projektor do kina domowego PT-AE1000E, wyposażony w panele LCD o rozdzielczości 1920x1080 pikseli.

Urządzenie wg. producenta pozwala na wyświetlanie obrazu o jasności 1100 ANSI lumenów i kontraście 11000:1. Projektor wyposażono w całkowicie nowy, opracowany przez Panasonica system optyczny zawierający układ soczewek asferycznych. Takie rozwiązanie redukuje rozproszenie światła, co z kolei pomaga w uzyskaniu ostrzejszego i bardziej wyrazistego obrazu. Dodatkowo w projektorze zastosowano panele LCD nowej generacji o wysokiej rozdzielczości (C2Fine - produkuje je Epson), które poprawiają poziom odwzorowania czerni. Ponadto, wprowadzona przez Panasonic funkcja Dynamic Iris (z ang. "dynamiczna przesłona") została w projektorze PT-AE1000E udoskonalona. Nowy filtr System Pure Color pomaga uzyskać wyższy poziom czystości trzech barw podstawowych - czerwonej, zielonej i niebieskiej oraz głębszą czerń, a także pozwala na poszerzenie gamy kolorów.

Projektor Panasonic PT-AE1000E

Projektor Panasonic PT-AE1000E

W modelu PT-AE1000E zastosowano również dobrze znaną technologię Panasonic Smooth Screen, która redukuje widoczne łączenia pomiędzy pikselami. Technologia podglądu sygnału wizyjnego, spotykana zazwyczaj w profesjonalnych urządzeniach wideo, dokonuje pomiaru jasności emitowanego obrazu, dostosowując się do bieżącego sygnału źródłowego. Funkcja ta pozwala użytkownikom na szybką weryfikację, czy sygnał z urządzenia źródłowego emitowany jest w pełnym zakresie dynamicznym. Ponadto, umożliwia ona regulację projektora w celu zoptymalizowania wyświetlanego obrazu kina domowego. Projektor PT-AE1000E posiada również predefiniowane tryby obrazu, z jakich korzystają studia filmowe przy produkcji gotowego materiału. Mechaniczne przesuwanie obiektywu daje możliwość przesunięcia obrazu o 100% w pionie oraz 40% w płaszczyźnie poziomej.

Rekomendowana cena to 15999 zł.


Zobacz również