Projektor Sanyo PLC-XU106 - 4500 ANSI Lumenów i 3,4 kg wagi

W listopadzie na polski rynek trafi nowy projektor LCD firmy Sanyo, noszący oznaczenie PLC-XU106. Urządzenie, które wyświetla obraz cechujący się jasnością na poziomie 4500 ANSI Lumenów, waży 3,4 kg i przeznaczone jest przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych.

Ranking PC Worlda - projektory biznesowe.

Projektor Sanyo PLC-XU106 - 4500 ANSI Lumenów i 3,4 kg wagi

Sanyo PLC-XU106

Projektor Sanyo PLC-XU106, jak czytamy w informacji prasowej, "przeznaczony jest do użytku w salach konferencyjnych, placówkach oświatowych, w tym uczelniach wyższych i innych miejscach, gdzie poza wysoką jasnością projektora ważna jest mobilność". Urządzenie, które waży 3,4 kg, pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości XGA (1024 x 768 piksele) cechującego się wysoką jasnością sięgającą 4500 ANSI Lumenów oraz kontrastem na poziomie 1000:1 (wartości deklarowane). Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji możliwość skorzystania z następujących funkcji:

- Corner Keystone Correction: pozwala na korygowania zniekształcenia trapezowego zarówno w pionie jak i w poziomie, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie obrazu bez zniekształceń nawet przy skośnym ustawieniu projektora względem płaszczyzny ekranu

- Easy Setup: ułatwia obsługę projektora wykonując automatyczną korektę efektu trapezowego. Samoczynnie wykrywa źródło sygnału i ustawia kilka innych parametrów roboczych, w razie potrzeby wyświetlając na ekranie wskazówki na temat ich konfiguracji

- natychmiastowe włączanie i wyłączanie: skraca czas między podłączeniem urządzenia do zasilania i rozpoczęciem projekcji.

Projektor oferuje również zoom optyczny 1,6x, gniazdo sieciowe RJ45 (pozwala na zdalną obsługę po podłączeniu do sieci) oraz zabezpieczenia przed kradzieżą lub użyciem przez osoby nieupoważnione (kod PIN i blokada klawiatury).

Urządzenie, które zostało objęte 3-letnią gwarancją (lampa - 2000 godzin), trafi na polski rynek w listopadzie w sugerowanej cenie 7499 zł.