Projektor Theme Scene HD72 - kinowa nowość Optomy

Jeden z najlepszych projektorów do kina domowego, Optoma Theme Scene H57 ma swojego następcę. W lutym Veracomp S.A., wyłączny dystrybutor Optoma w Polsce, wprowadzi do sprzedaży nowy produkt - Theme Scene HD72.

W urządzeniu zastosowano przetwornik DLP DarkChip2 o rozdzielczości 1280x720 pikseli. W uzyskaniu dobrego obrazu pomóc ma 7-segmentowe koło kolorów oraz technologia Briliant Color .

HD72 posiada jeszcze lepsze parametry niż jego poprzednik. W nowym modelu znajduje się chip Faroudja DCDi odpowiedzialny za poprawę jakości sygnału wideo.

Projektor Theme Scene HD72 - kinowa nowość Optomy

Najnowszy projektor kina domowego Optoma Theme Scene H72

Optoma HD72 może wyświetlić obraz o maksymalnej przekątnej 7.67 (lub 2.92 m z odległości 4 m). Kontrast ma mieć współczynnik 5000:1, a jasność wynosi 1300 ANSI lumenów. W osiągnięciu wysokiego kontrastu pomaga technologii Image AI, która ma za zadanie inteligentnie dostosowywać siłę światła i zwiększać kontrast przy dużym naświetleniu. Projektor pracuje cicho, a poziom hałasu nie przekracza 27dB. Podłączenie projektora do zewnętrznych źródeł może odbywać się za pośrednictwem gniazd: HDMI, DVI-I z HDCP, SCART z RGB i S-Video.

Optoma HD72 pojawi się na polskim rynku już w lutym w cenie 11500 zł.