Projektor Toshiby nie boi się złodziei

Toshiba rozpoczyna sprzedaż nowego projektora LCD o oznaczeniu TLP-X3000AU. Urządzenie, które ma się idealnie sprawdzać np. podczas konferencji, wyposażone zostało w system zabezpieczający przed kradzieżą.

TLP-X3000AU został zbudowany w oparciu o technologię 3LCD (0,63-calowe panele), dzięki której potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli (o jego jakość dba technologia Natural Color Enhancer3). Jego jasność oraz współczynnik kontrastu wynoszą, odpowiednio, 3000 ANSI lumenów i 400:1. Opisane parametry nie są co prawda imponujące, ale przedstawiciele firmy zapewniają, że do zastosowań dla jakich projektor został skonstruowany (szkolnictwo, biznes) powinny w zupełności wystarczyć.

Toshiba TLP-X3000AU

Toshiba TLP-X3000AU

Urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenie przeciw złodziejom. Dysponuje bowiem niewielkim panelem kontrolnym, który po wyjęciu ze specjalnego gniazda unieruchamia projektor. Aby z niego skorzystać, należy wprowadzić przy pomocy wspomnianego panelu odpowiednie hasło lub umieścić go z powrotem na swoim miejscu.

Użytkownik otrzymał do dyspozycji lampę (TLP-LW12), której żywotność (w trybie Eco-Mode) sięga 3000 godzin oraz funkcję automatycznej pionowej korekcji keystone'a (+/- 30 stopni). Właścciel urządzenia nie musi się również martwić o kolor ściany, na której wyświetla obraz (odpowiednią korekcję zapewnia funkcja blackboard) oraz o dźwięk, który zapewnia wbudowany głośnik o mocy 1 W. Wśród oferowanych wejść znalazło się jedno D-Sub, jedno S-Video i jedno composite.

TLP-X3000AU został wyceniony na 1200 USD. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również