Projektor przewodowy czy bezprzewodowy? Z NEC nie trzeba wybierać

Wybór miedzy transmisją przewodową a bezprzewodową w przypadku projektorów NEC nie stanowi żadnego problemu. Obie formy komunikacji z projektorem dostępne są alternatywnie w praktycznie każdym projektorze przeznaczonym do zastosowania biurowego i edukacyjnego, często odnajdując się jako uzupełniające formy komunikacji.

Każdy projektor NEC z najnowszej serii M, np. model NEC M323W, wyposażony jest w możliwość wyświetlania obrazu zarówno za pomocą tradycyjnych interfejsów, takich jak HDMi (projektor posiada dwa takie gniazda) czy D-SUB, jak i za pomocą sieci bezprzewodowej zintegrowanej opcjonalnie z projektorem oraz z użyciem sieci przewodowej dostepnej w standardzie.

Podłączając projektor do standardowej, kablowej sieci LAN znajdującej się na terenie obiektu, uzyskujemy dostęp do projektora praktycznie z każdego miejsca w zasięgu sieci. Darmowe oprogramowanie NEC Image Express Utility Lite pozwala na bezprzewodowe wyświetlanie obrazu z dowolnego komputera. Dodatkowo instalując kolejną darmową aplikację Wireless Image Utility, projektor może wyświetlać obraz z urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android oraz iOS, a także Windows Mobile. W przypadku najnowszych projektorów NEC z serii M oraz bardziej zaawansowanych projektorów z nowej serii P możliwe jest wyświetlanie aż 16 sieciowych źródeł obrazu jednocześnie, pochodzących z różnych urządzeń, w tym smartfonów oraz komputerów. W przypadku transmisji obrazu bezpośrednio ze smartfona możliwe jest również udostępnienie obrazu z jego kamery.

Projektor przewodowy czy bezprzewodowy? Z NEC nie trzeba wybierać

Zaawansowane projektory NEC z nowej serii P, w tym również laserowy projektor NEC P502HL wyposażony w półprzewodnikowe źródło światła o minimalnym czasie pracy 20000 godzin, wyposażone są dodatkowo w możliwość wysyłania strumienia obrazu zgodnie z miracast. Technologia ta pozwala na szybką, bezprzewodową projekcję również filmów w wysokiej rozdzielczości.

Kiedy nie chcemy podłączać do projektora żadnego kabla, w tym również sieci LAN, dokładnie te same funkcjonalności można realizować poprzez bezprzewodowe połaczenie za pomocą opcjonalnego modułu NEC NP05LM instalowanego w prosty sposób do wewnątrz projektora.

Projektory NEC z nowej serii M to uniwersalne urządzenia do wyświetlania obrazu w małych i średnich salach konferencyjnych, a także w placówkach edukacyjnych. Dzięki zamkniętemu układowi optycznemu projektory nie posiadają filtrów, które w standardowych konstrukcjach należy czyścić i wymieniać. Dzięki temu ich obsługa staje się bardzo prosta i niewymagająca fachowej wiedzy serwisu. Projektory M dostępne są w rozdzielczościach XGA, WXGA oraz HD, z jasnościami nawet do 4000 Ansi Lumenów. W tej serii oferowane są modele zarówno ze standardowymi, jak i krótkoogniskowymi obiektywami umożliwiającymi instalację bezpośrednio przy ekranie.

Projektor przewodowy czy bezprzewodowy? Z NEC nie trzeba wybierać

Dzieki zastosowaniu systemu korekcji koloru ściany projektory NEC umożliwiają wyświetlanie naturalnie wyglądającego obrazu również na powierzchniach o kolorach innych niz biały (np. ciemna ściana, tablica) z równie dobrą jakością, jak w przypadku standardowej projekcji, np. na ekranie.

Seria M to również bardzo długi czas użytkowania. Lampa projektora może pracować nawet do 8000 roboczogodzin. W przypadku standardowego użytkowania po 6 godzin dziennie to ponad 3 lata pracy!

Projektory NEC zawsze projektowane były z myślą o doskonałej jakości obrazu, co potwierdza seria M wyświetlająca obraz o kontraście 10000:1 z bardzo naturalnymi kolorami oraz wysoką jasnością.

Na koniec warto przypomnieć, że bardzo szerokie spektrum projektorów NEC zostało objęte specjalnym programem gwarancyjnym dla szkół. Darmowe rozszerzenie okresu ochronnego na lampę ze standardowych 6 miesięcy do 3 lat pozwala na całkowity spokój użytkowania projektorów w szkole. Wystarczy tylko sprawdzić, czy dany model jest objety programem EDU oraz do 6 tygodni po zakupie projektora zarejestrować go na stronie internetowej www.nec-display-solutions.pl.


Projektor przewodowy czy bezprzewodowy? Z NEC nie trzeba wybierać