Projektor w mocno oświetlonych pomieszczeniach? Japończycy znaleźli sposób

Naukowcy z japońskiego uniwersytetu Tohoku wymyślili rozwiązanie odwiecznej wady domowych projektorów. Dzięki japońskiemu rozwiązaniu projektory do kina domowego już za jakiś czas będą mogły wyświetlać wysokiej jakości obraz nawet w bardzo nasłonecznionych pokojach.

Projektory

Rozwiązanie problemu kryje się w... ekranie

Japońskie rozwiązanie opiera się nie montowaniu nowych technologii w projektorze, lecz na specjalnym nowym ekranie, który kontroluje refleksy świetlne, dzięki czemu tylko światło z projektora trafia bezpośrednio do widza. Inne źródła światła są odbijane lub pochłaniane. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło słoneczne nie będzie już mogło zepsuć nam seansu filmowego.

Projektory światłoodporne zagrożeniem dla telewizorów?

Ta technologia z pewnością mogłaby się przyczynić do większej sprzedaży projektorów do kina domowego. Kto by nie chciał o każdej porze dnia oglądać filmów na ponad 200-calowym ekranie?

Zobacz również:

  • Samsung - jak ty mi teraz zaimponowałeś! Ten sprzęt robi wrażenie
  • Sony wprowadzi na rynek pierwsze auto w 2025 roku! Partnerem technologicznym będzie Honda

Czy producenci telewizorów powinni zacząć się obawiać o przyszłość? Niestety, pomimo tego, że nowe japońskie rozwiązanie idealnie pasowałoby do projektora kina domowego, to Japończycy jednak nastawiają się bardziej na rynek projektorów biznesowych. Producenci telewizorów na razie mogą więc spać spokojnie.

Źródło: Engadget