Projektorowa rewolucja w firmie

Jaki powinien być idealny „firmowy projektor”? Oczywiście, warunkiem pierwszym i najważniejszym jest najwyższa z możliwych jakość obrazu. W tej dziedzinie urządzenia opatrzone logotypem Epsona zdecydowanie mają się czym pochwalić – firma od lat konsekwentnie rozwija swoją autorską technologię wyświetlania obrazu 3LCD, w której, w skrócie rzecz ujmując, do wyświetlania obrazu wykorzystywane są trzy matryce ciekłokrystaliczne, a obraz z nich jest nakładany na siebie przez pryzmaty, dzięki czemu powstaje realistyczny, naturalny obraz o żywych kolorach.

3LCD, CLO – kluczowe atuty

Autem tego rozwiązania jest jednak nie tylko fantastyczna jakość obrazu (ogromna skala barw, doskonały kontrast szczegółowość, ostrość, możliwość wyświetlania 68,7 mld kolorów), ale również fakt, że nie występują zniekształcenia oraz tzw. efekt tęczy, co sprawia, że oglądanie obrazu nie obciąża i nie męczy oczu. Istotną zaletą projektorów Epson jest także wysokie natężenie światła barwnego (CLO), dzięki któremu obraz jest wyraźny, naturalny i nasycony nie tylko w zacienionym pomieszczeniu, ale również w jasnej sali wykładowej czy konferencyjnej.

Jeden projektor, wiele możliwości

Kolejnym czynnikiem kluczowym dla użytkowników biznesowych jest wszechstronność projektora – idealnie jest, jeśli jedno urządzenie można wykorzystać do wielu różnych zastosowań. Również w tej dziedzinie projektory Epson świecą (nomen omen) przykładem, są one bowiem projektowane tak, by z powodzeniem mogły wyświetlać obraz zarówno w dużym, jasnym pomieszczeniu (gdzie projektor zamontowany jest w sporej odległości od ekranu), jak i kameralnej sali, w której obraz musi być „rzucany” z minimalnej odległości. Świetnym przykładem są tu urządzenia z serii Epson EB-UXX. EB-U32 bez problemu generuje obraz (o rozdzielczości Full HD) o przekątnej od 30 do nawet 300 cali, i to z odległości zaledwie 1,8 m od ekranu czy ściany. Skalowalność jest tu bardzo istotną zaletą i stanowi kluczową przewagę np. nad telewizorem LCD.

Co ważne, nowoczesny projektor można zarówno zamontować na stałe w sali konferencyjnej, jak i zabierać ze sobą, np. wyjazdową konferencję, czy też na weekend do domu, z myślą o oglądaniu transmisji z meczu, filmów czy zmaganiach w grach komputerowych. Dawno już minęły czasy, gdy projektory „firmowe” i „domowe” znacząco różniły się jakością generowanego obrazu – zastosowanie technologii 3LCD sprawia, że produkty Epsona z obu tych kategorii oferują fantastyczną jakość, a różnice pomiędzy nimi dotyczą głównie dodatkowych, specjalistycznych funkcji.

Projektory dla zawodowców

A skoro o specjalistycznych funkcjach mowa, to warto podkreślić, że projektory Epsona to urządzenia, które oferują zdecydowanie więcej możliwości niż wyświetlanie obrazu. Nowoczesny projektor interaktywny w rodzaju EB-1430Wi to doskonałe urządzenie nie tylko do biernego prezentowania treści, ale również do pracy grupowej, pozwalające na wykorzystanie tablicy w charakterze dotykowego ekranu, na którym wszyscy członkowie zespołu czy działu mogą wygodnie nanosić swoje pomysły, poprawki i adnotacje. Co więcej, dzięki bogatemu zestawowi złączy i bezprzewodowych technologii komunikacyjnych (Wi-Fi, Wi-Di, Miracast), a także bezpłatnemu oprogramowaniu Epson iProjection lub Epson Multi PC Projection, projektory Epson mogą bez przeszkód i żmudnej konfiguracji wyświetlać obraz z wielu źródeł – zarówno komputerów PC i laptopów, jak i tabletów, smartfonów itp. (podłączanych bezprzewodowo). To rewolucyjne rozwiązanie zupełnie zmieniające dynamikę pracy zespołowej, gdyż funkcje sieciowe pozwalają przesyłać w czasie rzeczywistym tak obraz, jak i nanoszone nań zmiany pomiędzy nawet czterema zespołami pracującymi w różnych miejscach na świecie (obrazy przekazywane są bezpośrednio między bliźniaczymi projektorami w każdym z oddziałów).

Użytkownicy biznesowi docenią projektory instalacyjne Epsona – urządzenia przystosowane do montażu i użytkowania w największych pomieszczeniach (salach konferencyjnych, wykładowych itp.), gwarantujące doskonały, wyraźny obraz nawet w jasnych pomieszczeniach, pełne zdalne sterowanie (dzięki obiektywom wyposażonym w silniki) oraz zaawansowane funkcje ułatwiające ich eksploatację w warunkach biznesowych (np. możliwość wyświetlania dużego obrazu z bardzo bliskiej odległości, funkcję zapamiętywania ustawień, wyświetlania obrazu z dwóch urządzeń jednocześnie czy funkcję zmiany trybu na pionowy). Doskonałym przykładem takiego produktu jest model EB-L1100U, w którym zastosowano laserowe źródło światła (o trwałości sięgającej zawrotnych 56 tys. godzin).

EPSON, czyli dobra inwestycja

Kolejnym czynnikiem, który z pewnością jest niezwykle istotny dla użytkowników biznesowych, jest kwestia kosztów. Decydując się na projektory Epson, firmy mogą być pewne, że ich długoterminowe użytkowanie nie będzie wiązało się z częstymi, wysokimi kosztami (co wcale nie jest, niestety, regułą w tym segmencie sprzętu). Trwałość komponentów wykorzystywanych przez japońskiego producenta w jego produktach jest wręcz legendarna. Dość wspomnieć, że żywotność lamp w projektorach Epson sięga do 10 tys. godzin, a koszt nowej lampy to zaledwie ok. 350 zł. Taki wydatek nie powinien być dla nikogo odstraszający – szczególnie, że przystępne ceny wymiennych komponentów to tylko jedna z wielu podanych wyżej zalet projektorów Epsona.

www.epson.pl/clo

www.epson.pl/whybuyepson