Projektorowe Technologie Acera

W skład rodziny projektorów Acer, opartych na technologii DLP, wchodzą linie Acer Professional Series, Acer Travel Series, Acer Value Series oraz Acer Home Series. Każda z nich została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu najlepszego połączenia nowoczesnych technologii, wartości użytkowej, uniwersalności oraz doskonałej jakości obrazu.

Acer jest pierwszym producentem, który zastosował technologię ColorBoost znacznie poprawiającą jakość barw wyświetlanych przez projektory DLP. Technologia Acer ColorBoost ustanawia nowy standard jakości obrazu, ponieważ optymalizuje kolory, pozwalając na uzyskanie żywego, realistycznego obrazu o pastelowych barwach, który odpowiada najczęściej stosowanym ustawieniom.

Na technologię Acer ColorBoost składają się następujące technologie: zoptymalizowane koło barwne, nowy, wydajny algorytm przetwarzania obrazu, zaawansowana technologia lampy.

Zobacz również:

  • Nowe Chromebooki od Acera
  • Nowe projektory Optoma serii Ultra Bright

Technologia Acer InstantPack - kabel sieciowy można odłączyć zaraz po wyłączeniu projektora, bez ryzyka, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu.

Technologia Acer SmartFormat - obsługująca różne formaty obrazu, pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie wyświetlania niezależnie od rozdzielczości sygnału wejściowego.

Z myślą o ułatwieniu obsługi, firma Acer wyposażyła swoje projektory w technologię Empowering Technology - pakiet programów narzędziowych obejmujący następujące moduły:

- Acer eView Management, dostosowujący ustawienia projektora do warunków oświetleniowych oraz rodzaju wyświetlanego obrazu jest wyposażony w innowacyjną funkcję Blackboard Mode, która pozwala na wyświetlanie obrazu na tradycyjnej, zielonej tablicy bez konieczności rozwieszania dodatkowego, białego ekranu.

- Acer eTimer Management, służący do wyświetlania na ekranie informacji o upływie czasu, które pomagają w utrzymaniu założonego tempa prezentacji.

- Acer eOpening Management, pozwalający na zaprogramowanie własnego obrazu, który jest wyświetlany po włączeniu projektora.

Firma Acer odnotowała bardzo dobre wyniki na rynku projektorów wideo i w roku 2007 zajęła trzecią pozycję w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.