Projektory

Ponadprzeciętna jakość obrazu, mobilność i gwarancja wysokiej jasności, która pozwala na prowadzenie prezentacji nawet przy silnym słońcu. Takie są właśnie projektory, które polecamy.


Ponadprzeciętna jakość obrazu, mobilność i gwarancja wysokiej jasności, która pozwala na prowadzenie prezentacji nawet przy silnym słońcu. Takie są właśnie projektory, które polecamy.

Optoma EP758

Projektory

Rewelacyjna jakość obrazu, bardzo wysoka jasność - projektor dosłownie bez wad.

Urządzenie wykonane jest w technologii DLP i dysponuje rozdzielczością XGA - 1024x768 pikseli. Obudowa zaskakuje ciekawą i nietuzinkową stylistyką. Jednym się podoba, inni nie są zachwyceni. Projektor ma kompaktowe gabaryty, a waży 3,4 kg. Wrażenie robi jasność - 3000 ANSI lumenów pozwala na wyświetlanie obrazu w średniej sali konferencyjnej, zarówno zaciemnionej, jak i mocno nasłonecznionej. W dodatku urządzenie nawet w trybie maksymalnej jasności (można je przełączać w tryb eco, pozwalający oszczędzać lampę i zmniejszyć hałas wentylatorów) pracuje niezwykle cicho. To zasługa specjalnie zaprojektowanej obudowy, która odprowadza nagromadzone ciepło przez boczne otwory. Jest też szczelna i nie przepuszcza na zewnątrz światła lampy. To istotna zaleta dla osób oglądających prezentacje zza projektora, uwagi nie rozprasza jasna poświata.

Komplet gniazd

Projektory

Werdykt PCWK

Gniazda przyłączeniowe są w komplecie. Nie zabrakło wejścia DVI (z obsługą HDCP), VGA, komponentu i paru innych złączy. Unikatowy jest pilot, wyposażony w rolkę przewijania, identyczną jak w myszach komputerowych. Dzięki temu elementowi prowadzenie prezentacji jest bardzo wygodne.

Informacje Vidis

tel. (71) 7962980

http://www.vidis.pl

Cena 9620 zł

Toshiba TDP-t90

Projektory

Niewielkie gabaryty przy wysokiej jasności to zalety Toshiby.

Producent traktuje ten model jako jeden ze swoich najważniejszych produktów. I słusznie, bo jest bardzo udany i przy stosunkowo atrakcyjnej cenie może zainteresować wielu klientów. Stylistykę ma nietuzinkową. Projektor wykonano bardzo starannie, a jego przedni panel pokrywa tworzywo przypominające aluminium. Rozdzielczość XGA pozwala na wyświetlanie nawet obszernych arkuszy kalkulacyjnych czy grafiki w wysokiej rozdzielczości. Jasność wynosi 2200 ANSI lumenów, co w połączeniu z wysokim kontrastem, o współczynniku 2000:1, pozwala na prowadzenie prezentacji także w pełnym świetle, w terenie. Funkcja ECO, podobnie jak w innych nowoczesnych projektorach, umożliwia obniżenie jasności i wydłużenie żywotności lampy projekcyjnej (z 2 do 3 tysięcy godzin).

Dobrze wyposażony

Projektory

Werdykt PCWK

Dwa złącza VGA pozwolą na prowadzenie prezentacji przez dwie osoby bez konieczności współdzielenia komputera. Dodatkowe wyjście komputerowe pozwala z kolei na wyświetlanie obrazu na podręcznym ekranie. W szybkim przygotowaniu projektora do prezentacji pomoże także automatyczna korekta zniekształceń trapezowych.

Informacje TBM

tel. (22) 5360600

http://www.tbm.com.pl

Cena 7500 zł

Sony VPL-CX85

Projektory

Bardzo wysoka jasność i nieprzeciętne możliwości pracy w sieci.

Urządzenie, tak jak inne modele Sony, ma mechaniczny wspornik pozwalający pilotem regulować wysokość rzucania obrazu. Elektrycznie regulowane jest także przybliżenie. Projektor oferuje jasność do 3000 ANSI lumenów, ale może także pracować w trybie ekonomicznym, w którym jasność spada, lecz wydłuża się żywotność lampy, a urządzenie mniej hałasuje. Sony wyposażyło swój produkt w czytnik kart pamięci Memory Stick. Pozwala to na wcześniejsze przygotowanie prezentacji na komputerze i późniejsze uruchamianie jej bezpośrednio z karty. Nie jest konieczne noszenie ze sobą notebooka. Z kart można też wyświetlać zdjęcia. Prezentacje na kartę przygotowuje się aplikacją dołączoną w komplecie z projektorem.

Prosto także z boku

Projektory

Werdykt PCWK

Ciekawą funkcją jest możliwość korekcji zniekształceń trapezowych nie tylko w pionie, lecz także w poziomie. Dzięki temu projektor nie musi stać dokładnie na wprost ekranu, lecz można go ustawić w pewnej odległości od typowej osi projekcji.

Urządzenie wyposażono w kontroler sieci bezprzewodowej. Kartę WiFi umieszcza się w projektorze, a dodatkowy klucz USB WiFi w notebooku. Konfiguracja takiego zestawu jest bardzo prosta, lecz jakość obrazu wyświetlanego w ten sposób jest słabsza niż podczas projekcji z użyciem kabli.

Informacje Sony

tel. (22) 6538333

http://www.sony.pl

Cena 13400 zł