Projektory BenQ MX851UST i MW851UST - obraz na całą ścianę z odległości 70 cm?

BenQ MX850UST oraz BenQ MW851UST to dwa nowe projektory biznesowe ultrakrótkiej ogniskowej, które pozwalają wyświetlić ogromny obraz na ścianie z odległości jedynie kilkudziesięciu centymetrów. Czy to faktycznie działa? Sprawdziliśmy.

Projektory BenQ SmartEco - prezentacja

- W 2010 roku BenQ poczynił niezwykle duży postęp w zakresie projektorów interaktywnych i szerokokątnych, dających duży obraz z niewielkiej odległości - stając się największym dostawcą krótkoogniskowych projektorów DLP na świecie - powiedział Peter YF Huang z tajwańskiej firmy BenQ.

Projektory BenQ MX851UST i MW851UST - obraz na całą ścianę z odległości 70 cm?

Projektor BenQ z bliska

BenQ daje 198 cm z 70 cm

Co jest wyjątkowego w nowych projektorach BenQ? Modele MX850UST oraz MW851UST oferują współczynnik projekcji 0.4:1 - pozwala to uzyskać obraz o przekątnej 78 cali (czyli aż 198 cm) z odległości zaledwie... 70 cm.

Zobacz również:

  • Recenzja: BenQ EL2870U

SmartEco - inteligentna oszczędność?

Ponadto BenQ MX850UST oraz BenQ MW851UST to dwa pierwsze projektory wyposażone w technologię SmartEco, która sprawia, że projektory są bardziej energooszczędne (pobierają mniej prądu oraz wydłużają żywotność lampy) i jednocześnie nie tracą na jakości obrazu.

Projektory BenQ MX851UST i MW851UST - obraz na całą ścianę z odległości 70 cm?

Prezentacja BenQ

Włączając Smart Eco Mode (tryb automatycznej regulacji mocy lampy) optymalizujemy pobór energii, zachowując najlepsze parametry kontrastu i jasności. Z kolei w chwilach gdy projektor nie jest używany podczas prezentacji, przechodzi w tryb Eco Blank Mode (czarny ekran), co pozwala lampie pracować tylko na 30 proc swojej mocy. Co ciekawe, projektor po 3 minutach bezczynności (brak źródła obrazu) automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode, minimalizując w ten sposób pobór prądu oraz wydłużając żywotność lampy.

Projektory BenQ - zdalnie i bez zewnętrznych głośników

Ponadto warto jeszcze wspomnieć, że we projektory BenQ pozwalają na zdalne sterowanie przez sieć LAN oraz posiadają głośniki o mocy 10W, dzięki czemu nie musimy podłączać zewnętrznych głośników do projektora.

Projektory BenQ MX851UST i MW851UST - obraz na całą ścianę z odległości 70 cm?

Projektor BenQ SmartEco

BenQ MX850UST i WU851UST - kiedy i za ile?

Projektory biznesowe BenQ z funkcja SmartEco dostępne będą jeszcze w tym miesiącu w cenach 5460 zł (MX850UST) oraz 5880 zł (WU851UST). Projektory nie należą więc do najtańszych (biorąc pod uwagę, że to projektory dla biznesu, anie projektory kinowe). Z pewnością jednak wielu ucieszy fakt, że BenQ daje 3 lata gwarancji door-to-door (sama lampa ma rok gwarancji lub 2 tys. godzin pracy).

Projektory BenQ MX851UST i MW851UST - obraz na całą ścianę z odległości 70 cm?

BenQ - prezentacja u artystów

Duży obraz z małej odległości? To działa

Miałem okazję zobaczyć jeden z tych projektorów w akcji podczas specjalnej prezentacji i faktycznie nowe projektory BenQ z ultrakrótką ogniskową potrafią wyświetlać duży obraz z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Robi to wrażenie i z pewnością te nowe projektory BenQ okażą się przydatne wszystkim tym, którzy dokonują prezentacji w mniejszych pomieszczeniach, w których jet problem z właściwym ustawieniem projektora. Dodając do tego wspomnianą funkcję SmartEco, która pozwala oszczędzić pieniądze i wydłużyć żywotność lampy, dostajemy solidny sprzęt wart wzięcia pod uwagę, gdy chcemy zakupić projektor biurowy.