Projektory BenQ SmartEco - pilnują twojego portfela, gdy ty ogladasz filmy

BenQ zaprezentował nowe projektory z funkcją SmartEco. To pierwsze w projektorach DLP tego typu rozwiązanie, które według słów producenta zapewnia zmniejszone nawet o połowę zużycie energii, a jednocześnie wydłużenie żywotności lampy. I to przy zachowaniu pełnej jasności... Niemożliwe? A jednak...

BenQ SmartEco

Tajwański koncern BenQ do końca roku wprowadzi na polski rynek aż 7 projektorów SmartEco - MX813ST, MX850UST, MW851UST, MW712, MS513, MX514 i MW516. Niektóre z nich pojawią się jeszcze w październiku.

BenQ SmartEco oszczędzi twoje pieniądze na dwóch frontach

Nowe projektory DLP firmy BenQ zawierają funkcję SmartEco, która oszczędza energię bez zmniejszania wydajności projektora. W skrócie zaoszczędzimy na eksploatacji i rachunkach za prąd.

BenQ SmartEco to oszczęność

BenQ SmartEco to oszczęność

- To usprawnienie daje nie tylko znaczące oszczędności - szczególnie edukacyjnym i biznesowym - użytkownikom, ale i sprawia, że projektory są bardziej przyjazne środowisku - powiedział Adams Lee, szef europejskiego BenQ.

BenQ SmartEco - jak to działa?

Jak to działa? SmartEco dynamicznie dostosowuje kontrast do wyświetlanego obrazu, dzięki czemu wydłuża żywotność lampy, zmniejszając przy tym zużycie energii. Co ciekawe, podobno podczas tej operacji nie cierpi na tym wcale jasność obrazu. Jak BenQ to osiągnął? Program SmartEco analizuje obraz, podwyższa kontrast oraz steruje lampą, co oznacza, że lampa daje tylko tyle światła, ile naprawdę jest potrzebne. Jak zapewnia producent, optymalizacja pracy lampy daje nie tylko mniejsze zużycie energii (do nawet 50 proc.), ale i wydłuża też żywotność lampy (nawet do 80 proc.).

BenQ SmartEco - moc lampy

BenQ SmartEco - moc lampy

Jak projektory BenQ SmartEco będą sprawdzają się w praktyce? Dowiemy się, gdy dostaniemy je do testów. Ale ta funkcja zapowiada się bardzo dobrze.

Projektor czy telewizor - który lepiej sprawdzi się w naszym domu?

Projektory kinowe 2011 - zobacz, który będzie najlepszy do twojego domu

Projektory biurowe 2011 - który najlepszy do pracy?