Projektory biznesowe

Sprzedaż projektorów dynamicznie rośnie, coraz więcej firm i użytkowników indywidualnych docenia ich zalety, możliwość pokazania obrazu w wielkim formacie i wygodę prowadzenia prezentacji oraz niezrównane wrażenia w kinie domowym. W ciągu minionego roku testom poddaliśmy prawie sto modeli, z których wybraliśmy najlepsze, naszym zdaniem, propozycje dla małych i średnich firm.


Sprzedaż projektorów dynamicznie rośnie, coraz więcej firm i użytkowników indywidualnych docenia ich zalety, możliwość pokazania obrazu w wielkim formacie i wygodę prowadzenia prezentacji oraz niezrównane wrażenia w kinie domowym. W ciągu minionego roku testom poddaliśmy prawie sto modeli, z których wybraliśmy najlepsze, naszym zdaniem, propozycje dla małych i średnich firm.

Epson EMP-X5

Projektory biznesowe

Znakomity model wśród projektorów do 3500 zł. Wzbudza zainteresowanie już samym wyglądem. Elegancka, błyszcząca, biało-szara obudowa robi wrażenie starannym wykonaniem. Obiektyw ma ręcznie regulowany zoom, a dobór ogniskowej jest taki, że duży obraz uzyskasz już z niewielkiej odległości od ekranu. Soczewki chroni w transporcie zasuwana osłona, która przydaje się także w czasie chwilowej przerwy w prezentacji. Projektor pracuje zaskakująco cicho, jak na model biznesowy. Jego zaletą jest też szybkie uruchamianie i wyłączanie. Prezentację można rozpocząć po 5 sekundach od włączenia projektora, a chłodzenie lampy po zakończeniu pracy trwa zaledwie sekundę.

Ten model świeci jasno, bo w trybie maksymalnym moc lampy wynosi 2200 ANSI lumenów, nawet jaśniej od wielu bezpośrednich konkurentów, którzy według specyfikacji mieli gwarantować podobne osiągi. Jeśli lampa będzie pracowała w trybie maksymalnej jakości, to powinna wystarczyć na 3000 godzin. Jeśli jednak zdecydujesz się na tryb ekonomiczny, to zyskasz dodatkowy tysiąc godzin jej żywotności, a jasność spadnie tylko o 20 procent. Równomierność rozświetlania ekranu przez X5 jest dobra i wynosi 85 procent. Dobry, zwłaszcza jak na modele biurowe LCD, jest kontrast, a jeszcze lepsze - odwzorowanie barw, które deklasuje wszystkie modele DLP i większość LCD z tej kategorii cenowej. Epsona wyróżnia również dobre ustawienie fabryczne (balans barw, gamma) i udane predefiniowane tryby dopasowane do prezentacji różnych treści (film, grafika itp). Szkoły, które kupią te projektory, otrzymają specjalne warunki gwarancji, obejmujące m.in. 3 lata gwarancji na lampę (lub 3000 godzin).

Informacje Epson

tel. 022 4557500

http://www.epson.pl

Cena 2550 zł

Taxan U6-132

Projektory biznesowe

Model U6-132 wyposażono w przetwornik DLP o rozdzielczości XGA. Jest lekki, waży tylko 2 kg, także gabaryty projektora ułatwiają jego przenoszenie. W specyfikacji jasność oszacowano na 2000 ANSI lumenów. W praktyce jasność Taxana była wyższa, na poziomie 2500 ANSI lumenów. Także współczynnik kontrastu jest bardzo wysoki, co oznacza dobrą głębię czerni wyświetlanej na ekranie. Nieco słabiej wypada równomierność rozświetlania ekranu, wynosząca 79 procent. Jest minimalnie słabsza od standardowych 80 procent (choć zdarzają się modele oświetlające ekran z równomiernością nawet powyżej 90 procent). Zestaw gniazd obejmuje wejście i wyjście VGA, więc do projektora można podłączyć dodatkowo monitor, który ułatwi pracę prezentera. Plus dla projektora należy się także za stosunkowo cichą pracę i długą żywotność lampy, wynoszącą 4000 godzin (w trybie ekonomicznym).

Informacje SLX

tel. 061 8100800

http://www.slx.pl

Cena 3378 zł

Optoma EP780

Projektory biznesowe

Przedstawiciel projektorów biznesowych nowej generacji, nie tylko dobry technicznie, ale także ładny. Obudowę pokryto tworzywem przypominającym lakier fortepianowy. Projektor jest także wyśmienicie wyposażony w gniazda, ma m.in. wejście cyfrowe DVI z obsługą HDCP, dlatego można do niego bez obaw o kompatybilność podłączyć nawet odtwarzacz Blu-ray czy HD DVD. Nie będzie to wcale pomyłką, bo choć rozdzielczość modelu Optomy jest niższa od tej, którą dysponują projektory kinowe, to w domu sprawdza się dobrze. Jest cichy, a 5-segmentowe koło filtrujące, współpracujące z nowoczesnym procesorem DLP DarkChip 3 i 10-bitowym przetwornikiem wideo, gwarantuje uzyskanie ładnie nasyconych barw. Optoma dysponuje bardzo wysoką jasnością, na poziomie 4000 ANSI lumenów. Wbudowany kontroler LAN pozwala na zarządzanie projektorem za pośrednictwem przewodowej sieci. Ta funkcja spodoba się administratorom sieci firmowych. Bez ruszania się z miejsca będą mogli przeprowadzić diagnozę stanu technicznego projektora, a w razie potrzeby np. wymiany żarówki urządzenie samo wystosuje e-mail z odpowiednią informacją do obsługi technicznej.

Informacje Veracomp

tel. 012 2525555

http://www.veracomp.com.pl

Cena 6000 zł