"Prosta historia" w marcu

Na 14 marca Gutek Film zapowiedział premierę DVD znakomitego filmu Davida Lyncha "Prosta historia". Będzie to kolejny, po "Mulholland Drive", film Lyncha, który trafi do polskich sklepów na DVD.

Straight Story

Straight Story

Bohaterem filmu jest niejaki Straight (stąd dwuznaczność oryginalnego tytułu: "Straight story" to "Prosta historia", ale też "Historia Straighta"), starszy mężczyzna, który postanawia spotkać się z chorym bratem. Panowie nie widzieli się od bardzo dawna – kiedyś pokłócili się i nie utrzymywali ze sobą kontaktów. Na wieść o chorobie brata Straight nie waha się ani chwili – wyrusza w podróż. Nietypowe w tej historii jest to, że bohater przemieszcza się niewielkim traktorkiem (zdrowie i brak prawa jazdy nie pozwalają mu prowadzić auta).

Jadąc wolno może podziwiać zmieniający się krajobraz i kontemplować zachody słońca, ma czas na rozmowy z napotkanymi ludźmi, a na noc zatrzymuje się tam, gdzie akurat zastał go zmrok - na skraju lasu lub pola. Jest wolny - żyje pełnią życia, na swój sposób i w swoim tempie.

Film dostępny będzie w wersji z napisami lub polskim lektorem. Dźwięk zapisany będzie w Dolby Digital 5.1 DTS ES, zaś obraz w formacie 16:9. Film jest już dostępny w Polsce na kasecie VHS.


Zobacz również