Prosty menedżer okien dla Linuksa

Pojawiła się nowa, stabilna wersja 1.0.0 evilwm, prostego menedżera okien dla X Window System. Tym razem poprawiono przede wszystkim stabilność oprogramowania i dodano kilka nowych opcji.

Prosty menedżer okien dla Linuksa

evilwm

Evilwm to minimalistyczny menedżer okien, który został stworzony według zasady "czym prościej, tym lepiej". Brak ikon, ozdobnych pasków, kolorowych ramek i innych podobnych "udogodnień" graficznych to cała esencja projektu. Jedyną ozdobą jest obramowanie o grubości jednego piksela (chociaż trudno to nazwać ozdobą). Wiele funkcji jest wywoływanych za pomocą klawiatury. Opcja przylegania okien do siebie nawzajem i do granic pulpitu oraz wirtualne ekrany to kilka z możliwości evilwm. Dochodzą do tego również niezwykle małe wymagania i rozmiary oprogramowania (ze względu na jego ascetyczny wygląd). Evilwm doskonale nadaje się do słabych maszyn, bądź po prostu dla ludzi, którzy lubią proste rozwiązania.

Pobierz plik

W nowym wydaniu znacznie poprawiono stabilność menedżera oraz naprawiono zachowanie funkcji przylegania okien do obramowań. Wprowadzono również podstawowe wsparcie dla Xrandr. Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej projektu.