Prosty sposób na stworzenie bloga internetowego

Pojawiła się nowa wersja linuksowego pakietu PppBlog 0.3.10, dzięki któremu można w prosty sposób stworzyć własny blog internetowy. Narzędzia te pomagają w szybkim wprowadzaniu nowych wpisów i zmian struktury strony.

Projekt PppBlog to pakiet skryptów PHP zaprojektowany na podstawie TFT Galery i Simple PHP Blog. Po pobraniu pakietu, należy przenieść całą jego zawartość na serwer internetowy i uruchomić odpowiedni skrypt. Odpowiednia aplikacja poprowadzi użytkownika przez kolejne etapy konstruowania strony internetowej. Dokładne informacje zawarte są w instrukcji, znajdującej się w pobranych plikach. Tworzenie stron odbywa się w całości na bazie kodu tekstowego (nie są potrzebne żadnego rodzaju bazy danych).

Celem twórców było umożliwienie użytkownikowi zaprojektowania prostego bloga, zachowując zarazem jego walory estetyczne. Na stronie mogą się znaleźć podstawowe skrypty PHP - kalendarz, licznik odwiedzin, ankieta czy księga gości. Łatwo można również dodać do niej nowy wpis, a dzięki współpracy z TFT Gallery możliwe jest utworzenie własnej galerii zdjęć.

Najnowsza wersja pakietu pozwala na wykorzystanie animacji graficznych napisanych w Javie oraz ochronę galerii za pomocą hasła. W Internecie można odnaleźć wiele schematów stron stworzonych przez innych użytkowników. Niektóre znajdują się na stronie domowej PppBlog.

Pobierz plik.