Protest pracowników Amazon w Black Friday! Co z dostawami?

26 listopada odbędzie się ogromny protest pracowników Amazon na całym świecie. Będą oni walczyć o podniesienie płac minimalnych i poprawę warunków pracy. Data protestu jest oczywiście nieprzypadkowa. Całość będzie miała miejsce w Czarny Piątek.

W Czarny Piątek - 26 listopada 2021 roku - grupa związków zawodowych oraz organizacji obywatelskich Make Amazon Pay Coalition organizuje ogromne strajki. Zorganizowana akcja odbędzie się w co najmniej 20 państwach, w których Amazon ma swoje fabryki, biura oraz magazyny. Pracownicy będą żądać od firmy podwyższenia pensji oraz respektowania ich praw obywatelskich i prawa pracy. Poruszone mają zostać również działania Amazonu w celu zrównoważonego rozwoju środowiska.

Jedna z fabryk Amazon
Źródło: amazon.com

Jedna z fabryk Amazon

Źródło: amazon.com

Strajk z pewnością uderzy w klientów, którzy zdecydują się na zakupy na Amazonie w Czarny Piątek. W planach jest masowy strajk kierowców pracujących we włoskim Amazonie, zatrzymanie pracy we Francji oraz demonstracje na placach budowy nowych biur firmy w RPA. Przerwy w pracy spodziewane są również w Bangladeszu, gdzie dla firm współpracujących z Amazon produkowane są ubrania.

Zobacz również:

  • Jaki prezent na Dzień Matki do 100, 200 i 300 zł?
  • Amazon przygotował specjalne promocje. Co można kupić taniej?
  • Jaki czytnik Kindle wybrać? Przegląd najlepszych czytników ebooków od Amazon

Protesty 26 listopada 2021 roku z pewnością zaprezentują jak wielką rolę pełni Amazon w globalnej gospodarce. Zaburzenie funkcjonowania firmy wpłynie na wiele mniejszych podmiotów oraz konsumentów z całego świata.

Z informacji podawanych przez portal Motherboard strajki odbędą się również w polskich magazynach Amazonu.

Jeżeli planujesz zakupy z okazji Black Friday na Amazonie sprawdź najlepsze promocje. Pamiętaj jednak, że prawdopodobnie na dostawę będziesz musiał zaczekać dłużej niż zazwyczaj.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: