Prototyp Sony wyświetla obraz 3D widoczny pod każdym kątem bez specjalnych okularów

Kilka miesięcy temu firma Sony poinformowała o planach wprowadzenia na rynek trójwymiarowych telewizorów. Dzisiaj natomiast zaprezentowała prototypowe urządzenie, który potrafi wyświetlić trójwymiarowy obraz widoczny pod każdym kątem bez użycia specjalnych okularów.

Prototyp Sony wyświetla obraz 3D widoczny pod każdym kątem bez specjalnych okularów

"Trójwymiarowy" prototyp Sony

Prototypowe urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane na rozpoczynających się jutro w Tokio targach Digital Content EXPO 2009. Sprzęt mierzy 13 x 27 cm i jest zdolny do prezentowania stereoskopowego obrazu (96 x 128 pikseli, 24-bitowy kolor), który, co ważne, można obserwować bez potrzeby korzystania z niewygodnych okularów. Co więcej, widoczny on jest pod każdym kątem.

Warto przypomnieć, że na początku września japoński producent zapowiedział na przyszły rok wprowadzenie na rynek pierwszych trójwymiarowych telewizorów HD, natomiast stowarzyszenie Blu-ray Disc Association poinformowało o rozpoczęciu prac nad stworzeniem ujednoliconej specyfikacji, dzięki której konsumenci będą mogli cieszyć wzrok trójwymiarowym obrazem w wysokiej rozdzielczości - 1080p.