Prototyp rękawic Wi-Fi współpracujących z Oculus Rift do wykorzystania w grach

Oculus Rift, czyli specjalne gogle wyświetlające obraz bezpośrednio przed oczami gracza doczekały się ciekawego akcesorium. Są nim rękawice posiadające moduł Wi-Fi i rejestrujące ruch dłoni osoby z nich korzystającej w przestrzeni. Czy to przyszłość cyfrowej rozrywki?

Do pierwszych sklepów zawitały już konsole nowej generacji, ale PS4 i Xbox One są wyłącznie ewolucją, a nie rewolucją w świecie cyfrowej rozgrywki. Nadal w mainstreamowych grach do sterowania wykorzystywane są gamepady. Co prawda Kinect i PS Move pozwalają na interakcję z konsolami za pomocą ruchu, ale obraz ciągle wyświetlany jest na płaskim telewizorze.

Trudno spodziewać się zmiany tego stanu rzeczy w przeciągu najbliższych miesięcy, a może i lat, ale coraz częściej w sieci pojawiają się projekty rodem z filmów science fiction. Jednym z gadżetów pozwalających na uzyskanie niesamowitych wrażeń i przeniesienie gier wideo na zupełnie nowy poziom są gogle Oculus Rift. Wyświetlają one obraz z gier bezpośrednio przed oczami gracza.

Prototyp rękawic Wi-Fi współpracujących z Oculus Rift do wykorzystania w grach

The Glove Project

Twórcy projektu Oculus Rift chcą zrewolucjonizować też sterowanie, które ma opierać się na rzeczywistym ruchu gracza. Dobrym pomysłem może być wykorzystanie specjalnych rękawic, które śledząc ruch dłoni gracza będą odwzorowywać go w grze. Powstał już zresztą prototypowy projekt takich rękawic, który wykorzystuje rozwiązania o nazwie x-OSC oraz x-BIMU.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Apple szykuje konsole do gier. Czy to konkurent dla PS5 i Xbox Series X?

Rękawice wyposażone są w specjalne sensory, w tym dwa na każdy palec. Oprócz tego znalazła się w nich dioda oraz silniczek wibracyjny, które mogą przekazywać użytkownikowi sygnał zwrotny. Całość komunikuje się z komputerem poprzez sieć Wi-Fi, a zasilanie zapewnia wbudowana bateria. Działanie rękawic w praktyce możecie sprawdzić na filmie w serwisie YouTube, a więcej poczytać o The Gloves Project można na stronie internetowej.

źródło: wykop.pl