Prototypowa ładowarka StoreDot naładuje Twój smartfon w 30 sekund

Największym problemem posiadaczy nowoczesnych smartfonów jest mizerny czas pracy urządzeń mobilnych z dala od gniazdka. Ten problem stara się rozwiązać izraelska firma StoreDot, która opracowuje nowy typ ładowarki, który pozwoli w przeciągu 30 sekund uzupełnić zapas prądu w urządzeniu mobilnym. Powstały już pierwsze działające prototypy.

StoreDot to młoda firma rodem z Izraela. Jej twórcy postanowili stworzyć nową, ultraszybką ładowarkę do baterii w urządzeniach przenośnych. W chwili obecnej prototyp takiego urządzenia jest w stanie zapełnić akumulator smartfona Samsung Galaxy S4 w przeciągu zaledwie 30 sekund, gdzie procedura ładowania realizowana w klasyczny sposób może wymagać kilkudziesięciu, a nawet kilkuset minut do osiągnięcia pełnego stanu naładowania urządzenia.

Prototypowa ładowarka StoreDot naładuje Twój smartfon w 30 sekund

Wstępna wersja ładowarki StoreDot ma dość duże gabaryty, ale rozwijająca projekt firma ma zamiar zmniejszyć ją do rozsądnych rozmiarów jeszcze w tym roku. W planach są też wersje ładowarki przeznaczonej dla innych urządzeń mobilnych, a nie tylko koreańskiego flagowca z zeszłego roku.

Zobacz również:

  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!
  • iPhone - jaka ładowarka jest najlepsza? [RANKING]

Niestety, tak jak są coraz to nowsze pomysły na jeszcze szybsze ładowanie urządzeń, a układy mobilne SoC są coraz bardziej energooszczędne, tak nikt jeszcze nie ma w zanadrzu technologii baterii, która pozwoli zmieścić jeszcze więcej energii w jednostek objętości. StoreDot trafi natomiast do sprzedaży dopiero w 2016 rok i wtedy też dodane zostaną ceny. Wstępnie mówi się o 30 dolarach lub podwójnej cenie klasycznej ładowarki.

źródło: blogs.wsj.com