Prototypowe auto Xiaomi jeszcze w tym roku!

W trzecim kwartale roku zobaczymy prototypowe auto elektryczne od Xiaomi. Czego się po nim spodziewać?

Coraz więcej firm technologicznych angażuje się w budowę aut elektrycznych, które coraz częściej przypominają zaawansowany komputer na kołkach. Wiemy już, że nad elektrycznym autem pracują tacy giganci technologiczni jak Sony, Apple czy Xiaomi.

Sony Vision S
Źródło: sony.com

Sony Vision S

Źródło: sony.com

Japończycy zaprezentowali już swoje prototypowe auta na targach CES 2022. Teraz nadszedł czas na premierę pierwszego pojazdu od Xiaomi. Najnowsze plotki sugerują, że premiera prototypowego pojazdu odbędzie się w trzecim kwartale 2022 roku.

Zobacz również:

  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie
  • Prześwietliliśmy temat samochodów elektrycznych - zobacz co warto wiedzieć!

Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad elektrycznym autem w marcu 2021 roku. Spodziewamy się, że prace nad urządzenie trwają już kilka lat. Projekt jest dla Xiaomi niesamowicie ważny, a odpowiedzialny za niego jest sam prezes - Lei Jun.

Chińczycy poczynili duży krok wprzód i zamierzają zaprezentować swoje osiągnięcia w trzecim kwartale 2022 roku. Informacja ta została przekazana przez dyrektora generalnego Xiaomi w Pekinie. Pierwszy pojazd elektryczny Xiaomi, który trafi do seryjnej produkcji ma pojawić się na rynku w 2024 roku.

Xiaomi stworzyło spółkę Xiaomi Automobile Co. Ltd., która posiada kapitał zakładowy na poziomie 1,57 miliarda dolarów. Firma zatrudnia ponad 500 osób, które zaangażowane są w projektowanie auta elektrycznego. W planach jest budowa fabryki ,która będzie w stanie wytwarzać 300 tysięcy egzemplarzy pojazdów rocznie.

Producent przekazał już, że pierwszy pojazd do najtańszych należeć nie będzie. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić od 16 do nawet 50 tysięcy dolarów. Pierwsze auto elektryczne Xiaomi będzie SUVem lub sedanem.