Prototypowy Macintosh Portable do kupienia na Ebayu

W sieciowym serwisie aukcyjnym Ebay znaleźć można prototypową wersję przenośnego komputera firmy Apple. Macintosh Portable trafi w ręce kolekcjonera, który wyłoży za niego przynajmniej 1750 dolarów.

Wystawiony na sprzedaż Macintosh Portable to demonstracyjna wersja komputera, który trafił do sprzedaży w 1989 roku. Różni się ona od maszyny udostępnionej klientom tym, że trackball umiejscowiono w niej po lewej stronie klawiatury. Urządzenie, które wystawiono na aukcji nie jest niestety w pełni sprawne. Całkowicie rozładowana jest jego bateria, a bez zastępstwa dla niej, uruchomienie maszyny nie będzie możliwe.

Mimo to za zestaw składający się z komputera, pokrowca, aktualizacji oprogramowania, zasilacza, instrukcji i dokumentów dołożonych do Macintosha Portable, jest dość drogi. Użytkownik Zieglerc, który sprzedaje maszynę zażyczył sobie za nią przynajmniej 1750 dolarów. To i tak o wiele mniejsza kwota niż ta, za którą na aukcji sprzedano komputer Apple 1. Mimo to chętnych na prototypowego Maca póki co nie ma.