Prywatna chmura od WD o wielkości 3 TB... za darmo?

Jak mieć łatwy dostęp do swoich plików ze smartfonu lub tabletu? Western Digital udostępnił użytkownikom swoich dysków sieciowych mobilne aplikacje WD Photos oraz WD 2go, z pomocą których stworzymy sobie prywatną chmurę, w której będziemy trzymać nasze dane.

Tablet

Zakup zewnętrznego dysku twardego od WD właśnie stał się bardziej atrakcyjny. Mobilne aplikacje WD Photos oraz WD 2go (możemy je pobrać z AppStore lub Android Market) pozwalają za darmo stworzyć własną prywatną chmurę, w której będziemy przechowywać nasze pliki. Za korzystanie z aplikacji nie musimy nic płacić.

WD Photos i WD 2go - aplikacje, otwierające dostęp do 3 TB w sieci

WD Photos przeznaczony jest do przesyłania zdjęć i filmów, a za pomocą WD 2go możemy przesyłać nie tylko multimedia, ale także dokumenty, arkusze, prezentacje itd. Pliki możemy więc przesyłać do takich urządzeń jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live Hub.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Prywatna chmura to większe bezpieczeństwo

Oczywiście chmura to nie żadna nowość - takie usługi mamy już od dawna jak Dropbox, SkyDrive czy Amazon Cloud Drive. Gdy mamy dysk WD, możemy stworzyć własną chmurę, w której za darmo możemy korzystać z 3 TB miejsca na nasze pliki. Plusem rozwiązania WD, jest to, że nasze pliki nie wędrują na obce serwery, lecz przechowywane są na naszym domowym dysku sieciowym. A to znacznie zwiększa bezpieczeństwo naszych danych.

Prywatna chmura od WD o wielkości 3 TB... za darmo?

Prywatna chmura WD

3 terabajty chmury dla malkontentów?

Dyski zewnętrzne od WD. Z pewnością taka prywatna chmura o wielkości 3 TB przyda się niejednemu użytkownikowi. A w tym przypadku nawet malkontenci bojący się przechowywania danych w chmurze nie mogą narzekać. A co Wy o tym myślicie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: