Prywatna chmura od WD o wielkości 3 TB... za darmo?

Jak mieć łatwy dostęp do swoich plików ze smartfonu lub tabletu? Western Digital udostępnił użytkownikom swoich dysków sieciowych mobilne aplikacje WD Photos oraz WD 2go, z pomocą których stworzymy sobie prywatną chmurę, w której będziemy trzymać nasze dane.

Tablet

Zakup zewnętrznego dysku twardego od WD właśnie stał się bardziej atrakcyjny. Mobilne aplikacje WD Photos oraz WD 2go (możemy je pobrać z AppStore lub Android Market) pozwalają za darmo stworzyć własną prywatną chmurę, w której będziemy przechowywać nasze pliki. Za korzystanie z aplikacji nie musimy nic płacić.

WD Photos i WD 2go - aplikacje, otwierające dostęp do 3 TB w sieci

WD Photos przeznaczony jest do przesyłania zdjęć i filmów, a za pomocą WD 2go możemy przesyłać nie tylko multimedia, ale także dokumenty, arkusze, prezentacje itd. Pliki możemy więc przesyłać do takich urządzeń jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live Hub.

Prywatna chmura to większe bezpieczeństwo

Oczywiście chmura to nie żadna nowość - takie usługi mamy już od dawna jak Dropbox, SkyDrive czy Amazon Cloud Drive. Gdy mamy dysk WD, możemy stworzyć własną chmurę, w której za darmo możemy korzystać z 3 TB miejsca na nasze pliki. Plusem rozwiązania WD, jest to, że nasze pliki nie wędrują na obce serwery, lecz przechowywane są na naszym domowym dysku sieciowym. A to znacznie zwiększa bezpieczeństwo naszych danych.

Prywatna chmura od WD o wielkości 3 TB... za darmo?

Prywatna chmura WD

3 terabajty chmury dla malkontentów?

Dyski zewnętrzne od WD. Z pewnością taka prywatna chmura o wielkości 3 TB przyda się niejednemu użytkownikowi. A w tym przypadku nawet malkontenci bojący się przechowywania danych w chmurze nie mogą narzekać. A co Wy o tym myślicie?