Przecenione Xboxy

Microsoft poinformował o obniżeniu cen konsol Xbox przeznaczonych na europejski rynek. Urządzenia te stanieją aż o 37,6%. Zdaniem ekspertów, przyczyną obniżki jest planowana na przyszły miesiąc europejska premiera konsoli GameCube.

Microsoft poinformował o obniżeniu cen konsol Xbox przeznaczonych na europejski rynek. Urządzenia, te stanieją aż o 37,6%. Zdaniem ekspertów, przyczyną obniżki jest planowana na przyszły miesiąc europejska premiera konsoli GameCube. Z tego samego powodu Xboxy stanieją również w Australii.

Obniżka zacznie obowiązywać od 26 kwietnia. Najbardziej stanieją konsole sprzedawane w kontynentalnej części Europy – z 479 do 299 euro. Mniejsza (o ok. 3%) będzie obniżka w Wielkiej Brytanii.

Prawdopodobną przyczyną redukcji cen jest planowana na maj europejska premiera produkowanej przez Nintendo konsoli GameCube. Xbox nawet po obniżkach wciąż jeszcze będzie jednak o ok. 50 € droższy od japońskiej konsoli. Przedstawiciele firmy twierdzą, że różnicę w cenie klientom zrekompensuje to, że Xbox ma wbudowany odtwarzacz DVD (którego nie ma GameCube).


Zobacz również