Przechwytywanie wideo w Windows Me

Firma Dazzle opracowała urządzenie pozwalające na przechwytanie obrazu wideo z cyfrowej kamery przez komputery nie posiadające portu FireWire.

Urządzenie firmy Dazzle o nazwie Dazzle EmMe pozwala na podłączenie kamery cyfrowej do portu USB komputera, bez potrzeby instalacji karty IEEE 1394 (FireWire). Dazzle EmMe jest przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników systemu operacyjnego Microsoft Windows Me. Samo urządzenie nie zawiera oprogramowania do przechwytywania i edycji plików wideo i korzysta z możliwości programu Microsoft Movie Maker dostarczanego wraz z systemem Windows Me.

Cena Dazzle EmMe ustalona na 49 USD sprawia, że urządzenie jest jednym z najtańszych rozwiązań do przechwytywania wideo i współpracuje z wieloma rodzajami kamer: od starszych analogowych urządzeń 8mm i Hi8 do najnowszych cyfrowych modeli. Dazzle EmMe zaopatrzone jest też w analogowy port wyjścia wideo, który pozwala na wysyłanie opracowanych w komputerze filmów z powrotem do kamery wideo lub magnetowidu VHS.

www.dazzle.com


Zobacz również