Przechytrzyć trojana

Jak poradzić sobie z grasującymi trojanami, nawet jeśli w walce z nimi zawiódł program antywirusowy? Bardzo pomocny w tej sytuacji może okazać się program Trojan Remover, który pojawił się właśnie w wersji 5.0.

Program skanuje wszystkie pliki systemowe, wpisy do rejestru systemowego oraz analizuje, jakie programy są uruchamiane podczas startowania Windows (w ten sposób trojan działa cały czas w systemie).

W przypadku zidentyfikowania intruza lub wykrycia podejrzanego pliku program poda jego lokalizację na dysku i zaproponuje usunięcie wpisów i skrótów odnoszących się do takiego pliku. Umożliwi zmianę jego nazwy, aby nie dać mu szansy na ponowną aktywację.

Program radzi sobie również z zaawansowanymi trojanami, rezydującymi w pamięci, których unieszkodliwienie wymaga dodatkowych zabiegów. Trojan Remover zrestartuje system, a następnie usunie szkodnika przed ponownym uruchomieniem Windows, a więc zanim trojan zdąży się uaktywnić.

Program można pobrać z naszego FTP w 30-dniowej wersji shareware (rejestracja: 25 USD). Producent zapewnia poprawne działanie pod Windows 95/98/Me/NT/XP. Program nie sprawi kłopotów również użytkownikom Windows 2000, ale producent nie potwierdził oficjalnie kompatybilności z tym systemem operacyjnym.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1492