Przeciw wirusom i spamowi

Firmy Brightmail i Symantec wspólnie opracowały oprogramowanie przeznaczone do filtrowania spamu i walki z wirusami.

Brightmail - przedsiębiorstwo specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania do filtrowania wiadomości pocztowych - wspólnie z firmą Symantec przygotowało aplikację pozwalającą na walkę z wirusami i spamem. Program Anti-Virus Solution, który powstał na bazie pakietu Symantec Norton AntiVirus i przeznaczonych dla serwerów produktów firmy Brightmail, blokuje niepożądaną pocztę i zapobiega atakom wirusów.

Jak twierdzi Gary Hermansen, prezes Brightmail, aż trzy czwarte wirusów rozprzestrzenia się poprzez pocztę elektroniczną. Aplikacja kontroluje przychodzące i wychodzące wiadomości. Program działa jak mailwall, czyli zapora ogniowa dla poczty, blokująca spam i wirusy. Na razie firma nie podaje szczegółów dotyczących ceny produktu. Zdaniem przedstawicieli Brightmail, koszt używania aplikacji będzie się kształtował podobnie jak ceny innych programów antyspamowych firmy -od 0,75 do 2 USD za roczną obsługę pojedynczej elektronicznej skrzynki pocztowej.

Brightmail zapowiada wprowadzenie do oferty kolejnych produktów związanych z bezpieczeństwem i ochroną informacji. Wkrótce ma powstać aplikacja do kontroli przesyłania poufnych dokumentów w firmach, a na początku 2001 r. prawdopodobnie pojawi się oprogramowanie do zarządzania listami mailingowymi.


Zobacz również