PrzeczytamWszystkich.pl - Czytaj i zarabiaj

Program lojalnościowy opracowany przez spółkę Cafe News, dzięki któremu internauci czytający strony WWW mogą zdobywać punkty i wymieniać je na nagrody rzeczowe.

PrzeczytamWszystkich.pl - Czytaj i zarabiaj

PrzeczytamWszystkich.pl

Podstawą działania tego przedsięwzięcia jest strategia wzajemnej promocji. Dla internetowych wydawców czy webmasterów przystąpienie do programu daje nadzieję na zwiększenie oglądalności ich serwisów. Natomiast internauci przeglądają witryny biorące udział w programie, bo są zmotywowani perspektywą zdobycia atrakcyjnych nagród.

Każdy serwis internetowy uczestniczący w projekcie ustala własne zasady naliczania punktów, określając, które artykuły będą premiowane punktami i jak te punkty będą następnie rozliczane. Internauta po zarejestrowaniu się w PrzeczytamWszystkich.pl dostaje listę posegregowanych tematycznie "serwisów punktowych", która stanowi punkt wyjściowy jego internetowych wycieczek nagradzanych punktami. Każda pozycja na liście jest zaopatrzona w skrótowy opis, link oraz informacje na temat zasad i limitów przydzielania punktów. Przykładowo: 1 punkt za każde 2 przeczytane artykuły, z ograniczeniem: maks. 2 punkty dziennie, 14 punktów tygodniowo lub 60 punktów miesięcznie.

Zobacz również:

  • Najtańsze RTX - najlepsze oferty na karty graficzne [16.08.2023]

Możesz także zdobywać punkty odpowiadając na specjalnie przygotowane pytania konkursowe. Jest to forma sprawdzenia, czy rzeczywiście przeczytałeś konkretne artykuły, bo to właśnie w nich znajdziesz prawidłowe odpowiedzi.

Ostatnia możliwość zdobywania punktów opiera się na programie partnerskim. Polecając stronę znajomym będziesz przez rok zbierał 10% punktów za czytanie każdej poleconej osoby, oczywiście pod warunkiem, że osoba ta zarejestruje się w PrzeczytamWszystkich.pl.

Jak w praktyce wygląda przyznawanie punktów? Czy ktoś lub coś sprawdza ile naprawdę przeczytałeś i jak długo przebywałeś na danej stronie? Nie. Rzecz sprowadza się po prostu do klikania i przewinięcia strony z góry na dół. Natychmiast potem dostajesz punkt(y), co łatwo sprawdzić w panelu administracyjnym w PrzeczytamWszystkich.pl. Na punktowanych stronach nie ma żadnych specjalnych elementów, które musiałbyś kliknąć lub zrobić z nimi cokolwiek innego, by system mógł cię zweryfikować. Tak naprawdę liczy się więc nie czytanie, lecz klikanie. Skoro serwis można tak łatwo oszukać, powstaje pytanie o sens jego istnienia - póki co odpowiedzi brak.

Czy uczestnictwo w projekcie jest w ogóle opłacalne? Aby to stwierdzić, wystarczy poznać kurs wymiany punktów na nagrody. Kilka przykładów: kubek - 170 pkt., pendrive Kingston 8 GB - 9000 pkt., Nokia 2630 - 29400 pkt., drukarka laserowa - 32650 pkt., PlayStation 3 - 170400 pkt., telewizor LCD Samsung (brak) - 295320 pkt., skuter - 362400 pkt. Żeby wygrać cokolwiek wartościowego, trzeba się nieźle naklikać!

Inicjatywa ma na celu zachęcanie ludzi do czytania, ale jeśli rzeczywiście ma spełnić swoją rolę, wymaga dopracowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: