Przed premierą Galaxy Note 4 koreański Samsung prezentuje Galaxy Mega 2

Do premiery nowego Galaxy Note 4 pozostały już tylko trzy tygodnie, ale Samsung jeszcze przed targami IFA planuje wydać inny ogromny smartfon. Koreański gigant szykuje się do wprowadzenia na rynek nowego urządzenia o nazwie Galaxy Mega 2 o jeszcze dłuższej przekątnej ekranu, niż w topowej linii phabletów.

Galaxy Mega 2 to następca dwóch ogromnych smartfonów w ofercie Samsunga, czyli Galaxy Mega 5.8 i Galaxy Mega 6.3. Urządzenia te debiutowały w zeszłym roku i najwyraźniej znalazły na tyle dużo entuzjastów, że producent zdecydował się na kontynuację linii.

Urządzenie przeznaczone jest na rynek chiński, a Samsung jeszcze nie zapowiedział oficjalnie premiery. Galaxy Mega 2 pojawił się jednak w dokumentacji chińskiego urzędu zajmującego się certyfikacją urządzeń telekomunikacyjnych. Potwierdza on wsparcie w tym sprzęcie technologii TD-LTE.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...

Dowiedzieliśmy się też o najważniejszych cechach nowego urządzenia Samsunga. Pod względem wykorzystanych podzespołów nie będzie ono konkurować z najnowszym typowym Galaxy Notę 4, ale Galaxy Mega 2 zapowiada się na dość ciekawy sprzęt o przyzwoitych parametrach.

Przed premierą Galaxy Note 4 koreański Samsung prezentuje Galaxy Mega 2

W Galaxy Note 4 spodziewamy się 5,7-calowego ekranu, podczas gdy Galaxy Mega 2 ma mieć aż 6 cali długości przekątnej. Nieco rozczarowuje rozdzielczość 1280 na 720 pikseli przy takiej powierzchni, ale trzeba pamiętać, że nie jest to sprzęt z górnej półki.

Urządzenie będzie napędzać 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 taktowany zegarem 1,2 GHz. Oprócz tego w środku Galaxy Mega 2 znajdzie się 2 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Specyfikację dopełniają aparaty 13 mpix i 5 mpix. W przypadku Galaxy Note 4 parametry mają być znacznie lepsze.

źródło: phonearena.com

http://www.phonearena.com/news/Meet-the-6-inch-Samsung-Galaxy-Mega-2_id59281