Przedawkował gry komputerowe

26-letni obywatel Chin zmarł po siedmiodniowej i niemal nieprzerwanej sesji przed komputerem. Najprawdopodobniej śmierć nastąpiła z powodu wycieńczenia organizmu i niewydolności serca.

Dziennik "China Daily" poinformował, że jedną z ofiar chińskiego Festiwalu Wiosny stał się 26-letni mieszkaniec prowincji Liaonin. Młody człowiek zmarł z po siedmiodniowej sesji przed komputerem. Według gazety, ważący 150 kilogramów mężczyzna spędził cały tydzień grając, robiąc jedynie niewielkie przerwy na podstawowe potrzeby fizjologiczne. Nie podano dokładnej przyczyny śmierci, ale najczęściej w takich przypadkach jej powodem jest spowodowana wycieńczeniem niewydolność serca.

Nowy Rok Chiński to jedno z najważniejszych świąt w Państwie Środka. To pierwszy dzień chińskiego kalendarza księżycowego (w tym roku rozpoczynający sie 18 lutego wg. kalendarza gregoriańskiego). Jego obchody, zwane Festiwalem Wiosny, wiążą się z wielodniowym świętowaniem, fajerwerkami i...zamkniętymi sklepami. Wierzy się, że święto to zapowiada okres dobrobytu i szczęścia, jednak jak się okazuje nie dla wszystkich jest szczęśliwe.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów
  • Dzień Babci i Dzień Dziadka 2023 - co kupić na ostatnią chwilę?

W rozmowie, jaką "China Daily" przeprowadziła z miejscowym nauczycielem wynika, że w czasie obchodów Festiwalu Wiosny bardzo wielu Chińczyków spędza całe dni przed telewizorem lub komputerem, właśnie przede wszystkim z powodu zamknięcia wszelkich kawiarni, sklepów czy punktów usługowych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: