Przedłużony "Władca..."

Od dziś w R1 dostępne jest specjalne, czteropłytowe wydanie DVD filmu "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia". Głównymi atutami "Special Extended DVD Edition" są: blisko 3,5-godzinna wersja filmu, ogromna ilość nie prezentowanych dotąd dodatków oraz stylowa okładka.

Przedłużony "Władca..."

Pierwsze dwa dyski zawierają 208-minutową wersję filmu (o pół godziny dłuższą od kinowej), z dźwiękiem w DD EX 5.1, DTS ES 6.1 oraz Stereo Surround i obrazem w formacie 2,35:1. Na krążkach znajdują się również 4 wersje komentarza: reżysera i scenarzystów, członków ekipy odpowiedzialnej za projekty kostiumów, efektów specjalnych oraz postaci, ekipy zdjęciowej oraz aktorów.

Dyski nr 3 i 4 to z kolei "typowe" dodatki (z tym, że ich ilość jest zupełnie nietypowa). Na trzeciej płycie, zatytułowanej "From Book to Vision", znajdują się filmy dokumentalne o tworzeniu scenariusza i scenopisu, projektowaniu Śródziemia, tworzeniu broni, orków, elfów oraz kolejnych etapach produkcji filmu. Dysk nr 4, nazwany "From Vision to Reality", wypełniony jest fotografiami z planu, filmami o przygotowywaniu efektów dźwiękowych oraz wizualnych, a także materiałami dotyczącymi tego wydania DVD.

W Polsce wydanie to będzie dostępne od 22 listopada br.