Przedpremierowe płyty Biostara na chipsecie P45

W serwisie Fudzilla.com pojawiły się informacje na temat dwóch nowych płyt głównych, które będą miały swoją premierę na zbliżających się targach Computex 2008. Urządzenia - modele o oznaczeniach TP45 HP i TPower I45 - zbudowane zostały w oparciu o chipset Intel P45.

Tańsza z nowości - model TP45 HP - wyposażona została w dwa sloty PCI-Express 2.0 x16, które - gdy są oba obsadzone - pracują w trybie x8. Ponadto oferuje dwa sloty PCI-Express x1 i dwa PCI, natomiast na tylnym panelu znajdziemy między innymi porty PS/2 oraz sześć portów USB 2.0. Użytkownik ma możliwość podłączenia dysków twardych za pomocą sześciu złączy SATA oraz uzyskania połączenie z Internetem (moduł Gigabit Ethernet); płyta ma też zintegrowaną kartę dźwiękową.

Model TPower I45 to wydajniejsze rozwiązanie, różniące się na pierwszy rzut oka od poprzednika przede wszystkim zastosowaniem korzystającego z ciepłowodu pasywnego, miedzianego systemu chłodzenia (TP45 HP korzysta z aluminiowych radiatorów umieszczonych na chipsetach). Oferuje ponadto dwa złącza eSATA, diagnostyczny wyświetlacz LCD oraz przydatne przyciski RESET i POWER.

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane. Producent - jak czytamy w serwisie Fudzilla.com - deklaruje jednak, że będą one konkurencyjne. Warto też wspomnieć, że Biostar zamierza również zaprezentować na zbliżających się targach Computex 2008 nową płytę opartą na chipsecie AMD 790GX.

Źródło: Fudzilla.com