Przedpremierowe pokazy gier na Xbox 360

W poniedziałek, na specjalnym pokazie zorganizowanym w Tokio przez Microsoft, twórcy gier uchylili rąbka tajemnicy i zaprezentowali kilka gier na konsolę Xbox. "Project Gotham Racing 3", "N3 Ninety Nine Nights" i "Dead of Alive Xtreme 2" to tylko niektóre z nich.

Project Gotham Racing 3

Project Gotham Racing 3

Jako pierwsza swój produkt zaprezentowała angielska firma Bizarre Creations Ltd. Gra wyścigowa autorstwa Bizarre Creations, "Project Gotham Racing 3" (PGR3), prezentowała się efektownie w porównaniu z istniejącymi produkcjami tego typu. W trailerze z gry można było zobaczyć klipy prezentujące rozgrywkę po ulicach Nowego Jorku i Tokio. Dzięki technice High-Definition i setkom zdjęć zrobionych w trakcie produkcji, miasta wyglądają jak prawdziwe. Sklepy, znaki drogowe i domy mają swoje odpowiedniki w świecie rzeczywistym. Samochody "zbudowane" są z około 80 tys. wielokątów. W poprzedniczce PGR3 samochody składały się z około 10 tys. więc różnica jest znacząca. Gra oferuje tryb Gotham TV, służący do oglądania powtórek, który do złudzenia przypomina telewizyjne relacje z wyścigów samochodowych.

Project Gotham Racing 3

Project Gotham Racing 3

Kolejna gra, zaprezentowana w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni, to "N3 Ninety Nine Nights" - połączenie gry akcji i strategii. Gra stworzona została przez współpracujące ze sobą Q Entertainment Inc. i Phantagram. Zaprezentowano film z gry oraz zdradzono imiona dwóch bohaterów: rodzeństwa Inphyy i Aspharr.

Zaprezentowano również kilka gier sportowych takich jak: piłka nożna "Winning Eleven" ze stajni Konami, wrestling kobiet "Rumble Roses XX" i baseball "Proyakyu Spirit". Dobre wieści dla fanów siatkówki mają przedstawiciele firmy Tecmo, którzy ogłosili, iż trwają prace nad grą zatytułowaną "Dead of Alive Xtreme 2" w której Kasumi-chan i jej koleżanki uprawiają kilka dyscyplin sportowych (między innymi siatkówkę) - obowiązkowo w samych bikini. Firma potwierdziła również prace nad "Dead or Alive 4" i "Dead or Alive Code: Cronus".

Ciekawostką i zarazem wielkim hitem na rynku japońskim może się okazać projekt o nazwie "Every Party", łączący gry wideo z grami planszowymi.

Microsoft poinformował, że ponad 50 producentów pracuje w tym momencie nad grami przeznaczonymi na nową konsolę.

Więcej informacji o konsoli Xbox 360 znajdziecie tu: Xbox 360


Zobacz również