Przedświąteczny wysyp: kapcie na USB, katiusze na USB

Jak zwykle przed świętami Bożego Narodzenia zaczyna się wysyp ciekawych urządzeń podłączanych do portu USB komputera. Tym razem po raz n-ty już pojawiły się kapcie, a przy okazji również wróciła wyrzutnia rakiet!

Pendrive'y mające kształt kaczuszek czy talerzy ze spaghetti nie dziwią już nikogo. Wydaje się, że japońskie Thanko z roku na rok tworzy podgrzewane kapcie na USB, bo ma stałych odbiorców tego rodzaju gadżetów.

Na fali popularności procesorów Dual Core kapcie też są "Dual". Oznacza to, że potrzebują dwóch portów USB, po jeden na każdy przewód. Pozostaje tylko pytanie, co stanie się, gdy użytkownik zapomni, że "przypiął się" do komputera i zechce od niego odejść.

Przedświąteczny wysyp: kapcie na USB, katiusze na USB

Dual-kapcie na USB (źródło: Thanko)

Model tegoroczny został przeprojektowany w porównaniu do wersji sprzed dwunastu miesięcy. Teraz mamy znacznie większą swobodę ruchu, obie stopy nie muszą spoczywać obok siebie.

Ciekawym gadżetem, który powrócił przy okazji świąt, jest też wyrzutnia rakiet podłączana do portu USB. Czekamy na kolejne wynalazki, na przykład procesory i płyty główne w pendrive oraz ich programową obsługę w Windows Viście za pomocą technologii "BoostReady"...

Przedświąteczny wysyp: kapcie na USB, katiusze na USB

Wyrzutnia rakiet na USB