Przegląd pięciu najlepszych alternatywnych klawiatur na Androida

Dużą zaletą systemu Android jest możliwość jego personalizacji. Jednym z elementów, które możemy w nim zmienić i dostosować do potrzeb jest klawiatura ekranowa. Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych i najlepszych z nich.


Kiepska klawiatura? To ją zmień!

Producenci w swoich smartfonach wgrywają zazwyczaj autorskie klawiatury, które różnią się miedzy sobą układem klawiszy, czasem reakcji na dotyk, dostępnymi słownikami albo dokładnością przewidywania tekstu. Nie każda z nich jest wygodna, każdy ma także swoje przyzwyczajenia i preferencje. Z reguły klawiatury dostarczone przez producenta nie należą do najlepszych. Zła klawiatura może spowodować, że napisanie krótkiego smsa będzie prawdziwą męką. Na preinstalowaną klawiaturę nie mamy wpływu, ale jeśli nie sprosta ona naszym oczekiwaniom Android zapewnia nam możliwość jej łatwej wymiany.

Źródła alternatywnych klawiatur

Sklep Android Market pełen jest różnych aplikacji, a tylko niektóre z nich są warte uwagi. Abyście nie musieli każdej z dziesiątek klawiatur testować samemu, wybraliśmy dla Was trzy najlepsze. Oprócz tego klawiatury można także znaleźć poza sklepem z aplikacjami od Google. Wyróżniliśmy dwie z nich. Niektóre z nich są płatne, inne dostępne w wersjach testowych albo całkowicie darmowych. Polecamy przetestować każdą z nich, i wybrać swoją ulubioną. Zapraszamy do naszego przeglądu!. Aby do niego przejść, kliknij w poniższy obrazek.

Zapoznaj się z naszym wyborem pięciu najlepszych klawiatur na Androida!

Zapoznaj się z naszym wyborem pięciu najlepszych klawiatur na Androida!