Przegląd soundbarów marki Samsung – czym zachwyca Q-Seria i Seria Ultra Slim?

Wygląda na to, że w tym roku Samsung postanowił oczarować użytkowników potęgą dźwięku. Zaproponowane przez markę dwie serie soundbarów łączą w sobie solidne przestrzenne brzmienie z funkcjonalnością i atrakcyjnym wyglądem.

fot. Samsung

Soundbary – nowoczesny system audio

Soundbary, jako alternatywa dla kina domowego, w ostatnim czasie szturmem zdobywają rynek. Nic w tym dziwnego – gwarantują świetną jakość dźwięku, a przy tym zajmują mało miejsca i nie wymagają starannego rozmieszczenia. Co więcej, oferują możliwość połączenia z komputerem lub konsolą do gier, w związku z czym zaskarbiają sobie sympatię graczy. Są też niezłym rozwiązaniem dla estetów, którzy nie chcą przeciskać się w salonie przez gąszcz głośników ani przeskakiwać nad kłębowiskiem kabli.

Q-Seria

Największym atutem tych soundbarów Samsunga jest bez wątpienia Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny, jednak niestety nie znajdziemy go we wszystkich modelach Q-Serii. Większość z nich może się za to pochwalić funkcją Bezprzewodowego Dolby Atmos oraz interesującą technologią Q-Symphony. Przyjrzyjmy się więc najciekawszym modelom z tej grupy.

Soundbar Q990B

 • Bezprzewodowe Dolby Atmos(1)
 • Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4
 • Q-Symphony
 • Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni +
 • Funkcja Adaptacji Dźwięku
 • Tryb Gry Pro
 • Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA)

(1)Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos wymaga połączenia za pomocą Wi-Fi. Funkcja kompatybilna wyłącznie z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku. Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.

Prawdziwa bestia w świecie soundbarów, gwarantująca realistyczne, przestrzenne brzmienie. Jest to zasługa kilkunastu kanałów dźwiękowych, wśród których znajduje się 11 równomiernie rozprowadzających dźwięk,1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze. Soundbar z telewizorem można połączyć bezprzewodowo(3), dzięki czemu znika wizja plątaniny kabli, zmora każdego użytkownika elektroniki. Model Q990B jest również w stanie dopasować zasięg i ton dźwięku tak, by pasowały one do pomieszczenia, w którym został ustawiony.

Przegląd soundbarów marki Samsung – czym zachwyca Q-Seria i Seria Ultra Slim?

fot. Soundbar Samsung Q990B

To jednak nie koniec udogodnień. Soundbar można połączyć z głośnikami telewizora, wzmacniając moc dźwięku. Graczy ucieszy funkcja optymalizacji dźwięku pod kątem gier na konsole, a prawdziwych kinomanów – wzmacniacz głosu, dzięki któremu dialogi będą wyraźnie słyszalne nawet wtedy, gdy w pobliżu pojawi się nieoczekiwany hałas.

Soundbar Q930B

 • Bezprzewodowe Dolby Atmos(2)
 • Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 9.1.4
 • Q-Symphony
 • Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni
 • Tryb Gry Pro
 • Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA)
 • Funkcja Adaptacji Dźwięku

(2)Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos wymaga połączenia za pomocą Wi-Fi. Funkcja kompatybilna wyłącznie z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku. Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.

Soundbar równie elegancki i niemal równie potężny, co poprzednik. Niemal, bowiem model Q930B może poszczycić się trochę mniejszą liczbą kanałów dźwiękowych. W tym wypadku mamy do czynienia z 9 kanałami równomiernie rozprowadzającymi dźwięk, 1 niskotonowym i 4 skierowanymi ku górze. Tyle jednak wystarczy, by cieszyć się intensywnym, przestrzennym dźwiękiem rodem z kina. Soundbar może też pochwalić się funkcją bezprzewodowego łączenia z telewizorem(3) i funkcją synchronizacji z jego głośnikami.

W tym modelu użytkownicy mogą także cieszyć się Dźwiękiem Dopasowanym do Przestrzeni oraz Funkcją Adaptacji Dźwięku zapewniającą perfekcyjną czystość dialogów. Q930B posiada też wsparcie dla fanów gier konsolowych – dzięki Trybowi Gry Pro(6) można w pełni cieszyć się rozrywką. Z kolei remedium na hałas stanowi Aktywny Wzmacniacz Głosu, który automatycznie dopasowuje głośność dialogów.

Soundbar Q800B

 • Bezprzewodowe Dolby Atmos(3)
 • Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2
 • Q-Symphony
 • Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni
 • Tryb Gry Pro
 • Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA)
 • Funkcja Adaptacji Dźwięku

(3)Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos wymaga połączenia za pomocą Wi-Fi. Funkcja kompatybilna wyłącznie z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku. Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.

Model Q800B został pomyślany jako propozycja dla użytkowników o trochę mniejszych wymaganiach. Od modeli Q990B i Q930B różni się przede wszystkim liczbą kanałów dźwiękowych. W tym soundbarze mamy do czynienia z 5 kanałami równomiernie rozprowadzającymi dźwięk, 1 niskotonowym i 2 skierowanymi ku górze. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, soundbar można oczywiście łączyć z telewizorem bezprzewodowo(4), a także synchronizować go z jego głośnikami dla uzyskania jeszcze bardziej intensywnego dźwięku.

Q800B od Samsunga może też analizować sygnał dźwiękowy i adaptować go do bieżących potrzeb, dostosować ton i zasięg dźwięku do pomieszczenia, a także wzmacniać poziom głośności dialogów. Tryb Gry Pro pozwoli graczom na cieszenie się realistycznym dźwiękiem podczas ulubionych rozgrywek.

(4)Dostępne na wybranych telewizorach Samsung. Więcej informacji znajdziesz na stronie samsung.com

Seria Ultra Slim

Druga grupa soundbarów Samsunga to designerska perfekcja, stworzona z myślą o osobach, którym zależy na eleganckim wyglądzie sprzętu elektronicznego. Seria Ultra Slim zgodnie z nazwą cechuje się smukłym designem, który sprawia, że soundbary niemal wtapiają się w otoczenie. W parze z dopracowaną stroną wizualną idzie ta dźwiękowa – dwa modele z tej rodziny, czyli S800B i S801B, zachwycają przestrzennym brzmieniem o kinowej jakości, która zaskoczy nawet najbardziej wymagających użytkowników. Przyjrzyjmy się bliżej modelowi S801B.

Przegląd soundbarów marki Samsung – czym zachwyca Q-Seria i Seria Ultra Slim?

fot. Samsung

Soundbar S801B

 • Ultra Smukły Design
 • Bezprzewodowe Dolby Atmos(5)
 • Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 3.1.2
 • Q-Symphony
 • Funkcja Adaptacji Dźwięku
 • Tryb Gry Pro
 • Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA)
 • Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni

(5)Bezprzewodowa Technologia Dolby Atmos wymaga połączenia za pomocą Wi-Fi. Funkcja kompatybilna wyłącznie z wybranymi telewizorami Samsung z 2022 roku. Informacja o kompatybilności dostępna w specyfikacji telewizorów na stronie samsung.pl. Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos.

W przypadku tego soundbara od pierwszej chwili rzuca się w oczy minimalistyczny design – S801B jest smukły, ukryty pod cienką białą obudową, która sprawia, że przymocowany na ścianie niemal w niej znika. Nie szpecą go kable, bowiem z telewizorem może połączyć się bezprzewodowo. 3 kanały równomiernie rozprowadzające dźwięk, 1 kanał niskotonowy i 2 skierowane ku górze sprawiają, że pomieszczenie zostaje wypełnione aż po brzegi brzmieniem o znakomitej czystości i perfekcyjnym natężeniu.

Soundbar S801B można oczywiście synchronizować z głośnikami telewizora. Za komfort użytkowników odpowiadają takie funkcje jak Adaptacja Dźwięku i Aktywny Wzmacniacz Głosu, które sprawią, że wszystkie dialogi i efekty dźwiękowe będą doskonale słyszalne nawet w hałaśliwym otoczeniu. Po model S801B bez obaw mogą też sięgnąć gracze – Tryb Gry Pro(6) zadba o optymalizację dźwięku względem gier konsolowych.

(6)Dotyczy tylko kompatybilnych telewizorów i konsoli do gier (Xbox one, PS4, Nintendo Switch – i nowsze).