Przeglądarka Brave umożliwi handel kryptowalutami

Twórcy przeglądarki Brave zaskakują swoimi pomysłami - po płaceniu za reklamy kolejną ważną zmianą jest wprowadzenie możliwości handlu kryptowalutami bezpośrednio w przeglądarce.

Nowa funkcja jest możliwa dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy Brave a Binance. Jej efektem będzie pojawienie się w przeglądarce widżetu, za pomocą którego można wykonywać bezpieczne transakcje przy użyciu kryptowalut. Chociaż nie są one tak popularne, jak tradycyjne środki płatnicze, wielu użytkowników dokonuje za ich pomocą zakupów. Wprowadzone rozwiązanie ma im w tym pomóc. Widżet ma prostą konstrukcję, a jednocześnie zawiera w sobie wiele mechanizmów bezpieczeństwa, wpisujących się w politykę Brave - czyli brak inwazyjnych reklam, zbierania danych w celu personalizacji reklam, itp.

Przeglądarka Brave umożliwi handel kryptowalutami

Widżet Binance wspiera takie kryptowaluty, jak Bitcoin, Ethereum, Venus oraz Litecoin. Warto tu przypomnieć, że wspomniany wcześniej program oglądania reklam za tokeny BAT zainteresował ponad 1,6 mln użytkowników na całym świecie, może więc i ta akcja przysporzy Brave kolejnych. Szef Binance zadeklarował, że liczy na długotrwałą współpracę z Brave i widzi w niej możliwości zainteresowania kryptowalutami większej ilości osób na świecie. Ma także nadzieję, że do obsługiwanych dojdzie Libra - choć o kryptowalucie Facebooka od dawna niczego nowego nie słyszalismy.

Źródło: TechSpot