Przeglądarka Chrome szybsza o 23% dzięki JavaScript

Choć wydajność JavaScript była zmorą przeglądarek, teraz Google szczyci się przyspieszeniem najnowszej wersji Chrome.

Przeglądarka Chrome szybsza o 23% dzięki JavaScript

Skryptowy język programowania JavaScript jest najczęściej stosowanym językiem na stronach internetowych. Jest to jedna z warstw standardowych technologii internetowych. Choć bywa krytykowany, teraz dzięki jego ulepszeniu i paru dodatkom, przeglądarka Google Chrome przyspieszy i, co cieszy najbardziej, będzie zużywać mniej pamięci.

Firma Google twierdzi, że wypracowała kompromis między szybkim uruchamianiem programu a przyspieszeniem jego działania, co często oznaczało wolniejsze uruchamianie przeglądarki. Ma do tego dojść dzięki nowemu kompilatorowi dla silnika JavaScript V8 używanego przez Chrome, który według firmy przyniesie wzrost szybkości w wysokości 23% w Chrome M1.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Google: ciasteczka zostają w Chrome
  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!

Przeglądarka zoptymalizuje również oprogramowanie, co sprawi, że zużycie procesora nie będzie skakać tak, jak dotychczas. To ulepszenie będzie przydatne przede wszystkim w przypadku urządzeń działających na potężnym chipie M1 od Apple. Chrome zwykle pożera zasoby, więc spodziewamy się też pozytywnego wpływu na żywotność baterii w urządzeniach.

Zobacz także: 20 największych sukcesów crowdfundingu

Źródło: slashgear.com