Przeglądarka Chrome w wersji beta otrzymuje wsparcie Google Now

Google Now to nazwa inteligentnego asystenta głosowego obecnego w systemie Android. Od długiego czasu spekuluje się na temat wprowadzenia go na komputery za pośrednictwem Chrome. Wygląda na to, że powinien on trafić do stabilnego wydania przeglądarki Google już niedługo, ponieważ właśnie został udostępniony w wersji beta programu.

Użytkownicy Chrome w kanale beta od tego tygodnia będą mogli wyświetlać powiadomienia usługi Google Now w obszarze powiadomień Chrome na Chromebookach z Chrome OS oraz na innych komputerach z systemami Windows oraz OS X. Karty powinny pojawić się samoistnie w przeglądarkach użytkowników, którzy używają Google Now na smartfonach i tabletach.

Do tej pory Google Now dla Chrome dostępny był jako jedna z funkcji eksperymentalnych w kanale o nazwie Canary i wymagała samodzielnego uaktywnienia w opcjach. Obecnie dostępna jest w deweloperskim wydaniu przeglądarki, a w tym tygodniu ma trafić do wszystkich użytkowników wersji beta. Wydaje się więc tylko kwestią czasu, aż stabilne wydanie przeglądarki Chrome i systemu Chrome OS dostanie wsparcie dla Google Now.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
Przeglądarka Chrome w wersji beta otrzymuje wsparcie Google Now

Google Now to inteligentny asystent użytkownika, który wyświetla powiadomienia na bazie poprzednich aktywności. Algorytmy same przewidują, jakiego typu informacjami użytkownicy byliby zainteresowani. Dla przykładu może być to informacja o spodziewanych korkach w drodze na nadchodzące spotkanie lub dodatkowe informacje dotyczące ostatnio sprawdzanej frazy w wyszukiwarce. Powiadomienia te na szczęście, jeśli okażą się zbyt uciążliwe, będzie można wyłączyć.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: