Przeglądarka Edge zapewnia najlepszą jakość wideo

Microsoft przekonuje, że przeglądarka Edge pozwala na cieszenie wzroku najlepszej jakości materiałami wideo. Chrome, Firefoks i Opera pozostają pod tym względem daleko w tyle.

Microsoft stara się na różne sposoby przekonać użytkowników platformy Windows 10 do korzystania z przeglądarki Edge. Dopóki jednak nie zostanie ona wzbogacona obsługą rozszerzeń (ma to nastąpić wraz z wydaniem aktualizacji Windows 10 Anniversary Update) ma na to małe szanse. Amerykańska firma dobrze o tym wie i stawia na podkreślenie innych cech swojego produktu. Kilka miesięcy temu mogliśmy więc zobaczyć wideo, na którym Edge uruchomione na laptopie okazuje się znacznie mniej energożerne od konkurencji (wszystkie przeglądarki miały włączone ponoć funkcje oszczędzania energii): Chrome, Firefoksa i Opery.

Dzisiaj możemy już zapoznać się z kolejnym elementem tej kampanii. Tym razem Microsoft przekonuje, że przeglądarka Edge zapewnia znacznie lepszej jakości wideo. W jej przypadku odtwarzaniu materiału w rozdzielczości 1080p towarzyszył bowiem współczynnik bitrate (określa "ile bitów danych zostało użytych do zapisania dźwięku lub obrazu trwającego określoną jednostkę czasu (zazwyczaj sekundę) - źródło Słownik Komputerowy) osiągający maksymalny poziom 7500. Konkurencja - Chrome, Firefoksa i Opery - i to pomimo wideo w znacznie niższej rozdzielczości była tutaj zdecydowanie słabsza, co prezentuje poniższa tabela:

Przeglądarka Edge zapewnia najlepszą jakość wideo

Edge vs. Chrome vs. Firefox vs. Opera: porównanie jakości wideo (wg Microsoftu)

Microsoft we wpisie na blogu Windows tłumaczy też, że o ile pozostałe przeglądarki mają wbudowane funkcje oszczędzania energii o tyle wymagają one jeszcze zoptymalizowania do pracy z urządzeniami korzystającymi z Windows. Przeglądarka Edge, jako wbudowane narzędzie, zapewnia to niejako "z urzędu".

Zobacz również:

Podsumowując, wg Microsoftu Edge ma znacznie mniej destrukcyjny wpływ na zasoby akumulatora laptopa (dłuższy czas pracy na baterii) i zapewnia jednocześnie odtwarzanie wideo w znacznie lepszej jakości. Smaczku dodaje też tutaj fakt, że z ujętych w zestawieniu przeglądarek tylko Edge pozwala na wyświetlanie filmów 1080p w serwisie Netfix. Nie oznacza to, że pozostałe nie radzą sobie z taką rozdzielczością. Po prostu Microsoft jest tutaj faworyzowany...