Przeglądarka Google Chrome w wersji beta z interfejsem Material Design

Przeglądarka Google do systemu Android doczekała się odświeżenia interfejsu. Google Chrome w wersji mobilnej przeprojektowany został w duchu Material Design. Użytkownicy mogą zapoznać się z nowym wyglądem aplikacji, który udostępniony został w kanale Beta.

Google Play nie jest jedyną aplikacją, która w ostatnim czasie doczekała się uaktualnienia interfejsu. Sklep z aplikacjami i innymi cyfrowymi treściami na Androida pojawił się w nowej wersji dwa dni temu, a teraz przyszła kolej na przeglądarkę internetową. Co prawda nowy wygląd nie trafił jeszcze do stabilnego wydania Google Chrome, ale każdy chętny użytkownik może pobrać na swoje urządzenia wersję beta przeglądarki.

Aplikacja o nazwie Google Chrome Beta oznaczona numerem 37.0.2062.39 dostępna jest whttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.chrome.beta&hl=pl

Zobacz również:

  • Chrome - historia aktualizacji [22.09.2021]

jako osobny program, dlatego użytkownicy mogą ją zainstalować bez obaw. To wydanie rozwojowe, które może zawierać błędy, ale nie zastępuje ono stabilnej, systemowej przeglądarki. Użytkownicy mogą pobrać wersję beta w celu zapoznania się z wyglądem, ale nadal domyślnie korzystać ze stabilnego Google Chrome.

Przeglądarka Google Chrome w wersji beta z interfejsem Material Design

Nowy Google Chrome Beta jest bardzo podobny do poprzedniej wersji, ale interfejs został unowocześniony. Widać w nim zmiany przygotowujące przeglądarkę do tego, by była spójna wizualnie z systemem Android L, który zadebiutuje jeszcze tej jesieni.

Zmiany w wyglądzie są główne kosmetyczne, ale program dostał jedną nową funkcję. Od teraz jeszcze prostsze będzie logowanie się do usług Google po zapamiętaniu hasła w przeglądarce. Możliwe będzie też korzystanie z wielu kont naprzemiennie.