Przeglądarka Mozilla Firefox 4.0 Beta 4 już dostępna

Ukazała się kolejna, oznaczona numerem 4, wersja bety Firefoksa. Poprawiono w niej dotychczasowo zauważone błędy oraz wprowadzono kilka zmian i nowości.

Mozilla Firefox 4 Beta to wciąż ta sama, wygodna, szybka i niezawodna przeglądarka. W podstawowej wersji aplikacja udostępnia niemal tylko kluczowe, niezbędne do komfortowego przeglądania funkcje, jednak do dyspozycji użytkowników oddano setki wtyczek i rozszerzeń pozwalających dostosować program do indywidualnych potrzeb.

Firefox dysponuje możliwością przeglądania stron w kartach, blokowania wyskakujących okienek pop-up, użytkownik może też skorzystać z wbudowanego mechanizmu sprawdzania pisowni (także po polsku). Domyślnie, do naszej dyspozycji oddany został wygodny menedżer pobierania plików.

Zobacz również:

  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?
  • Firefox po raz 113. Zobacz, co nowego ma Ci do zaoferowania

W nowej, czwartej odsłonie Firefox 4 Beta wprowadzono zmiany w obsłudze synchronizacji. Poprawiono także stabilność przeglądarki i usunięto błędy związane z nową funkcją "App Tab". W nowej wersji wprowadzono także obsługę ekranów dotykowych pracujących wraz z systemem Windows 7.

Dodatkowo pojawiły się dwie nowe funkcje. Pierwsza to "Panorama" (znana wcześniej jako "Tab Candy"), która pozwala lepiej zarządzać zakładkami i otwartymi kartami. Druga, Firefox Sync, pozwala synchronizować zakładki, historię, hasła i inne podobne elementy pomiędzy wieloma komputerami i urządzeniami mobilnymi.

Nowa wersja dostępna jest w zasobach IDG.pl:

Mozilla Firefox 4.0 Beta 4 dla Windows

Mozilla Firefox 4.0 Beta 4 dla Linux

Mozilla Firefox 4.0 Beta 4 dla MacOS


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: