Przeglądarka Opera Mini w smartwatchu Samsung Gear S

Opera Mini to jedna z popularniejszych przeglądarek internetowych. Fani skandynawskiej firmy będą mogli niedługo skorzystać z swojego ulubionego programu do przeglądania sieci na nowym typie urządzenia. Ten sprzęt to inteligentny zegarek z systemem Tizen produkcji Samsunga o nazwie Gear S.

Do tej port smartwatch Samsung Gear S pozbawiony był jakiejkolwiek przeglądarki internetowej. Nie było to zaskoczeniem biorąc pod uwagę malutki ekran w urządzeniu. Producent najwyraźniej uznał, że nawigacja po stronach internetowych byłaby na tyle niewygodna, że nie ma sensu nawet dawać użytkownikom takiej możliwości. Innego zdania są programiści norweskiej Opery, którzy przygotowali właśnie specjalne wydanie Opery Mini do systemu Tizen przystosowane do pracy na małym ekranie.

Opera Mini będzie tym samym pierwszą przeglądarką internetową, z jakiej będą mogli skorzystać posiadacze Samsunga Gear S. Nie jest to też zwykły port pełnowymiarowej przeglądarki. Elementy interfejsu zostały odpowiednio ułożone, aby użytkownicy mogli w miarę wygodnie skorzystać z niezbędnych opcji na małym ekranie.

Przeglądarka Opera Mini w smartwatchu Samsung Gear S

Przeglądarka Opera Mini dla zegarka Gear S ma być w pełni funkcjonalna i nie zabraknie nawet takich dodatków, jak tryb incognito. ponadto zostanie wyposażona w specjalną stronę startową o nazwie Smart Page. Będzie ona agregować informacje z wybranych serwisów informacyjnych oraz mediów społecznościowych.

Opera Mini dla smartwatcha z systemem Tizen produkcji Samsunga będzie dostępna bezpłatnie, tak jak pozostałe wydania Opery Mini przygotowane na inne platformy. Użytkownicy inteligentnego zegarka Gear S będą mogli ją pobrać ze sklepu Samsung Apps, tak jak inne aplikacje przygotowane z myślą o tym akcesorium.

źródło: engadget.com