Przeglądarka Vivaldi blokuje niebezpieczne i agresywne reklamy, ulepsza zarządzanie profilami użytkowników i wprowadza wiele innych poprawek

Nowa wersja – Vivaldi 2.6 – zawiera poprawki bezpieczeństwa oraz nowe opcje umożliwiające szybszą nawigację i dające większe możliwości personalizacji przeglądarki.


Nowa aktualizacja podnosi bezpieczeństwo, poprzez blokowanie reklam na stronach stosujących natarczywe praktyki reklamowe. Wprowadzone zostały nowe sposoby szybszej nawigacji, dostosowania profili użytkowników oraz szereg innych ulepszeń, które zwiększają elastyczność intuicyjnego interfejsu przeglądarki Vivaldi.

Przeglądaj bezpieczniej, bez natarczywych reklam

Vivaldi chce, aby użytkownicy byli bezpieczni podczas przeglądania sieci i w jak najmniejszym stopniu martwili się możliwością bycia wykorzystanym przez natarczywe reklamy. Dlatego wprowadza nową funkcję, która blokuje reklamy będące agresywne, natarczywe i zaprojektowane, aby wprowadzać użytkowników w błąd. Specjalna funkcja blokuje reklamy ze stron, które sprawiają użytkownikom problemy, takie jak wyskakujące okienka uniemożliwiające opuszczenie strony.

Zobacz również:

  • Masz dość klikania na powiadomieniach o ciasteczkach? Vivaldi zaprasza!
  • Najlepsze antywirusy na Maca 2021
Przeglądarka Vivaldi blokuje niebezpieczne i agresywne reklamy, ulepsza zarządzanie profilami użytkowników i wprowadza wiele innych poprawek

Blokowanie niebezpiecznych i agresywnych reklam daje przeglądarce dostęp do czarnej listy stron. Funkcja ta jest domyślnie aktywna i może być wyłączona w sekcji „Prywatność” w ustawieniach przeglądarki. Jest to kolejne rozszerzenie rozbudowanych opcji bezpieczeństwa w przeglądarce Vivaldi. Czarna lista, z której korzysta Vivaldi jest przechowywana na serwerach, które są szyfrowane metodą end-to-end. Przeglądarka aktualizuje ją automatycznie i stosuje na niebezpiecznych stronach bez konieczności każdorazowego kontaktu z serwerem.

- Staramy się chronić naszych użytkowników i w dalszym ciągu będziemy przyglądać się nowym opcjom zwiększającym ich bezpieczeństwo - mówi Jon von Tetzchner. - Sposób, w jaki zaimplementowaliśmy tą funkcjonalność jest interesującym krokiem w kierunku jak najmniejszego polegania na usługach firm trzecich.

Nowe opcje personalizacji profili użytkowników

Vivaldi ulepsza każdą istniejącą funkcję w oparciu o opinie użytkowników. Wsparcie profilów użytkowników zostało zaprezentowane niedawno i spotkało się z ogromnym odzewem. Najnowsza aktualizacja wprowadza więcej opcji personalizacji tej ciepło przyjętej funkcjonalności. Użytkownicy mogą utworzyć wiele „kont użytkowników”, bez potrzeby przelogowywania się na inne konto systemu operacyjnego, czy też utrzymywania kilku osobnych instalacji przeglądarki Vivaldi.

Przeglądarka Vivaldi blokuje niebezpieczne i agresywne reklamy, ulepsza zarządzanie profilami użytkowników i wprowadza wiele innych poprawek

Domyślny zestaw awatarów zdecydowanie potrzebował więcej opcji personalizacji, również w przypadku, gdy użytkownik jest zalogowany przy użyciu swojego konta Vivaldi. Od teraz użytkownik może w prostszy sposób dostosować profile, również te niesynchronizowane, dzięki:

  • edycji awatarów
  • dodawaniu i usuwaniu profilów z poziomu okienka popup
  • edycji awatarów z poziomu okienka popup

Więcej nowości w Vivaldi 2.6

Tak jak i w poprzednich wersjach, najnowsza aktualizacja przynosi kolejne usprawnienia zwiększające wydajność i wygodę przeglądania sieci.

  • Filtruj zapisane hasła: Wyobraź sobie przeglądanie długiej listy zapisanych haseł, w celu znalezienia konkretnego, przykładowo do konta bankowego. Wraz z nową aktualizacją użytkownicy mogą z łatwością przeszukiwać swoje zapisane hasła poprzez filtrowanie po nazwie konta czy strony. Przejdź do Ustawień → Prywatność i filtruj
  • Miej na oku liczbę nieprzeczytanych kart w panelu okna: W momencie otwarcia nowej karty w tle, użytkownik zostanie powiadomiony w panelu okna, jeżeli nie została ona jeszcze odwiedzona. Licznik nieprzeczytanych kart precyzyjnie pokazuje liczbę kart, które wymagają uwagi użytkownika.
  • Nawiguj szybciej z narzędziem „znajdź na stronie”: Miłośnicy klawiatury szukając konkretnego słowa lub wyrażenia w długim artykule mogą tego dokonać zdecydowanie szybciej używając narzędzia “znajdź na stronie” poprzez skrót Ctrl+Enter – jeśli wynik wyszukiwania jest linkiem, może on zostać natychmiast otworzony przy użyciu skrótu Ctrl+Enter.
  • Wizualne odświeżenie pola wyszukiwania: Ikona szkła powiększającego znajdująca się w polu wyszukiwania na pasku adresu pokazuje teraz ikonę aktywnego silnika wyszukiwania, co znacząco wspomoże identyfikację aktualnie wybranej wyszukiwarki.
  • Ciągle w grze: Poprzednia wersja wprowadzająca obsługę Razer Chroma przyciągnęła uwagę sporej rzeszy użytkowników. Tym razem również mamy coś interesującego. Dodane zostało wsparcie dla urządzeń słuchawkowych – prośba często zgłaszana przez naszych użytkowników.

Poprawki wydajności przyspieszające przeglądarkę Vivaldi

Od czasu ostatniej wersji wprowadzone zostały poprawki wydajności, które dotyczą użytkowników korzystających z wielu kart jednocześnie. Znacząca poprawa nastąpiła w sytuacji, gdy użytkownik rozmieszcza karty w widokach podzielonego ekranu lub często przenosi karty do nowych okien. Otwieranie, zamykanie i zmiana rozmiaru paneli na pasku bocznym również jest o wiele szybsza.

Vivaldi 2.6 możesz pobrać z naszego serwera

Kliknij tutaj, aby pobrać wersję 2.6 dla systemów 32-bit

Kliknij tutaj, aby pobrać wersję 2.6 dla systemów 64-bit