Przeglądarka Vivaldi staje się mobilna

Vivaldi wyrusza w podróż po urządzeniach mobilnych, prezentując w pełni funkcjonalną wersję beta przeglądarki na urządzenia z systemem Android.

Vivaldi chce dostarczyć użytkownikom przeglądarkę, która pozwala doświadczyć sieci według ich własnych preferencji, respektując jednocześnie ich prywatność. Obecnie Vivaldi jest najbardziej konfigurowalną przeglądarką dostępną na rynku, ale nie śledzi tego, w jaki sposób użytkownicy z niej korzystają. Wizja mobilnej przeglądarki Vivaldi jest taka sama. Użytkownicy mogą od teraz przeglądać internet z siłą, bezpieczeństwem i stylem na urządzeniach z systemem Android (w wersji 5 i wyższej).

„Przeglądarka, którą wybierasz na swoim urządzeniu mobilnym, musi cechować się coraz większą sprawnością, aby skutecznie i efektywnie realizować codzienne zadania. Vivaldi podejmuje to wyzwanie”, mówi Jon von Tetzchner, dyrektor generalny Vivaldi. „W miarę ewolucji sposobu, w jaki ludzie korzystają z telefonów, staramy się nieustannie wprowadzać innowacje, zapewniające najlepsze możliwe doświadczenia przeglądania na urządzeniach mobilnych.”

Przeglądarka Vivaldi staje się mobilna

Vivaldi czerpie inspiracje z rzeczywistych potrzeb użytkowników. Właśnie dlatego zachowuje te same koncepcje projektowe na wszystkich platformach, kładąc nacisk na łatwość użycia. Ma charakterystyczny wygląd i zestaw znajomych wbudowanych narzędzi (włączając w to panele, szybkie wybieranie, notatki czy tworzenie zrzutów ekranu). I, oczywiście, zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, dzięki czemu mogą oni zabrać Vivaldiego (wraz z osobistymi danymi przeglądania) wszędzie, gdzie zechcą.

Podobnie jak w wersji komputerowej, w momencie uruchomienia przeglądarki Vivaldi na system Android, użytkownicy otrzymują widok szybkiego wybierania, zawierającą ich ulubione strony zorganizowane wedle własnego uznania.

Aby wypróbować wersję beta przeglądarki Vivaldi, pobierz Vivaldi Beta ze sklepu Google Play.