Przeglądarka Vivaldi - wersja 2.7 już dostępna

Kolejna edycja przeglądarki Vivaldi przynosi usprawnienia obsługi, mające pomóc w produktywności.


Twórcy przeglądarki Vivaldi z każdą kolejną edycją wprowadzają nowe funkcje. Edycja 2.7 ma pomóc użytkownikowi w skupieniu się na pracy lub przeglądaniu sieci. Oto wprowadzone w niej funkcje, które mają w tym pomóc.

Wyciszanie zakładek

Automatyczne odtwarzanie audio i wideo na stronach potrafi być irytujące - zwłaszcza, jeśli mamy otwartych kilka zakładek. Nowa opcja pozwala na wyciszenie wybranej, więc nawet, jeżeli niespodziewanie uruchomi się reklama audio lub zacznie odtwarzać klip wideo, nie będzie to przeszkadzać. Jak podaje Vivaldi, takiej funkcji domagali się sami użytkownicy. Aby ją wykorzystać, wystarczy po prostu kliknąć na zakładce i wybrać opcję jej wyciszenia.

Przeglądarka Vivaldi - wersja 2.7 już dostępna

W opcjach kryją się bardziej zaawansowane ustawienia tej funkcji. Znajdziesz je w ustawieniach, w dziale Zakładki. Możesz wybrać domyślne wyciszenie wszystkich dźwięków, odtwarzanie ich tylko w aktywnej zakładce, a także inne opcje.

Szybki dostęp do profilów

Użytkownicy mogą stworzyć na pulpicie skrót do wybranego profilu użytkownika. Dzięki temu można uruchamiać przeglądarkę od razu na nim. Opcja ta jest dostępna po kliknięciu ikonki profili w prawym, górnym rogu przeglądarki.

Przeglądarka Vivaldi - wersja 2.7 już dostępna

Wtyczka Flash

Choć technologia flash zanika, wciąż korzysta z niej wiele witryn. Aby umożliwić użytkownikom pełne ich wykorzystanie, Vivaldi wprowadza nową opcję uruchamiania wtyczki flash - w ustawieniach (strony internetowe) można włączyć lub wyłączyć ją na stałe.

Pasek postępu

Niektóre strony lubią długo się ładować. Dlatego wprowadzono pasek postępu (lewy, dolny róg), pokazujący status wczytania danej witryny wraz z informacjami, np. "nawiązywanie bezpiecznego połączenia".

Ponadto Vivaldi 2.7 naprawia 63 bugi.

O nowościach możesz przekonać się w każdej chwili, pobierając przeglądarkę z naszego serwera.