Przeglądarka po tuningu


Copy Plain Text (Firefox)

Czy od wklejania tekstu z formatowaniem źródłowym (pogrubienie, rozmiar i rodzaj czcionki) zgrzytasz już zębami? Skorzystaj z wygodnego rozszerzenia, które szybko i bezpośrednio skopiuje czysty tekst. Copy Plain Text pozwala na korzystanie ze znanej kombinacji klawiszy [Ctrl C].

http://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=134

Adblock (Firefox)

Jeśli drażnią cię dodatkowe elementy ładującej się strony internetowej, możesz usprawnić domyślnie wbudowany w Firefoksa mechanizm blokowania niepożądanych treści. Adblock wprowadza zestaw dodatkowych, bardziej szczegółowych filtrów, dzięki którym możesz skuteczniej blokować wyświetlanie irytujących reklam.

http://adblock.mozdev.org

Flashblock (Firefox)

Technologia Flash wdziera się szturmem na strony internetowe. Jeśli nie jesteś zainteresowany wyświetlaniem dodatkowych elementów witryny (Flash, Shockwave, Authorware), możesz skorzystać z narzędzia Flashblock. Gdy zmienisz zdanie, wystarczy kliknąć pole, w którym znajduje się element wykonany we Flashu.

http://flashblock.mozdev.org

Groowe Firefox Toolbar (Firefox)

Pasek narzędzi, który z poziomu przeglądarki internetowej daje natychmiastowy dostęp do najpopularniejszych wyszukiwarek, sklepów oraz witryn oferujących pliki do pobrania. Dzięki niemu szybko dostaniesz się do takich serwisów, jak Google, Yahoo!, Ask Jeeves, Teoma, Amazon.com, czy Download. com. W zależności od tego, którą stronę wybierzesz, pasek zmienia swój wygląd i oferuje odmienny zestaw funkcji.

http://www.groowe.com/firefox_toolbar.php

Viamatic foXpose (Firefox)

Ciekawe rozszerzenie, które prezentuje natychmiastowy podgląd wszystkich aktualnie otwartych zakładek i odwiedzanych stron internetowych w przeglądarce. Na górze wybierasz zakładki, a w głównym oknie widzisz wszystkie witryny. Są one odpowiednio skalowane, aby wszystkie jednocześnie mieściły się w pojedynczym oknie podglądu. Jest to szczególnie przydatna funkcja w wypadku pracy z większą liczbą stron.

http://viamatic.com/firefox

IE Extreme (Internet Explorer)

Typowy przedstawiciel narzędzia typu "szwajcarski scyzoryk". IE Extreme blokuje okna pop-up, zarządza hasłami, opróżnia pamięć podręczną, automatycznie wypełnia formularze oraz filtruje strony WWW. A wszystko to z poziomu zasobnika systemowego.

http://www.scar5.com/prod_iex.php

Password Safe (Internet Explorer)

Coraz trudniej zapamiętać kolejne hasła dostępu do witryn internetowych czy programów, a zapisywanie ich na kartkach nie jest bezpieczne. Z pomocą przychodzi Password Safe, który przechowuje nazwy użytkownika w komplecie z hasłami w specjalnie zaszyfrowanej bazie.

http://passwordsafe.sourceforge.net

MSN Search Toolbar (Internet Explorer)

Głównym zadaniem paska narzędzi MSN jest wyszukiwanie danych w lokalnych zasobach. Dodatkowo zapewnia możliwość przeglądania witryn WWW w zakładkach, automatyczne wypełnianie formularzy na stronach internetowych oraz kontrolę konta pocztowego Hotmail i komunikatora MSN Messenger.

http://toolbar.msn.com

Avant Browser (Internet Explorer)

Jedna z najpopularniejszych nakładek na Internet Explorer, zapewniająca wiele dodatków do przeglądarki Microsoftu. Z najważniejszych funkcji warto wymienić: przeglądanie stron WWW w zakładkach, możliwość zmiany wyglądu interfejsu przeglądarki oraz solidne mechanizmy zabezpieczeń przed zagrożeniami z Sieci.

http://www.avantbrowser.com

IeSpell (Internet Explorer)

Szybki i skuteczny dodatek do Internet Explorera, sprawdzający poprawność pisowni. Przydaje się szczególnie internautom często korzystającym z forów internetowych lub blogów, gdzie dostęp do takiego modułu może być utrudniony. Przechowuje listę wpisanych zwrotów do wykorzystania w innych aplikacjach.

http://www.iespell.com

CachePal (Internet Explorer)

Ten drobny i pożyteczny dodatek zajmie się okresowym sprzątaniem historii ostatnio odwiedzonych stron WWW, opróżnieniem katalogu tymczasowych plików internetowych oraz zbioru cookies. Po instalacji CachePal, wystarczy użyć odpowiedniego przycisku na pasku narzędzi Internet Explorera.

http://www.bartdart.com

BookmarkSync (Internet Explorer, Firefox)

Bardzo ciekawy pomysł synchronizacji listy ulubionych stron internetowych. Po zainstalowaniu odpowiedniego klienta BookmarkSync i skonfigurowaniu listy możesz uzyskać do niej dostęp z każdego innego komputera w Internecie. Jej kopia jest bezpiecznie przechowywana na serwerach producenta.

http://www.sync2it.com

Pluck (Internet Explorer, Firefox)

Jeśli jeszcze nie masz dość kanałów RSS, Pluck powinien zaspokoić twoje zapotrzebowanie. To nie tylko wygodny czytnik, lecz także organizer, umożliwiający zarządzanie listą ulubionych stron. Oferuje również funkcje wyszukiwania z automatycznym sortowaniem wyników oraz zapisywania wybranych elementów strony WWW.

http://www.pluck.com

SpoofStick (Internet Explorer, Firefox)

Wtyczka w postaci niewielkiego paska informuje użytkownika przeglądarki internetowej, czy odwiedzana przez niego strona jest prawdziwa i wiarygodna. W szczególności dotyczy to witryn bankowych oraz serwisów aukcyjnych, które w ostatnim czasie są coraz częściej fałszowane. SpoofStick prezentuje podstawowe dane o domenie, z którą łączy się przeglądarka internetowa, i alarmuje w razie zagrożenia.

http://www.spoofstick.com

FireBackup (Firefox)

Zaawansowane narzędzie do sporządzania kopii bezpieczeństwa oraz odzyskiwania profilu Firefoksa. Dzięki FireBackup możesz backupować ustawienia programu, listę ulubionych stron, a także pliki cookies.

Zabezpieczone w ten sposób pliki przechowujesz na twardym dysku. W razie potrzeby możesz z nich skorzystać (przykładowo w przypadku awarii systemu i konieczności jego ponownej instalacji).

http://www.emilsoft.net

Browster (Internet Explorer)

Bardzo ciekawe narzędzie, które można określić mianem szkła powiększającego. Gdy przeglądasz wyniki wyszukiwania w Google i najedziesz kursorem myszy na wybrany odnośnik, Browster pokaże pełny graficzny podgląd strony WWW, która się pod nim kryje. Możesz szybko przemieszczać się między kolejnymi wynikami wyszukiwania.

http://www.browster.com

Maxthon (Internet Explorer)

Bardzo popularna nakładka na Internet Explorer, znana wcześniej jako MyIE2. Oferuje podobny pakiet funkcji, jak Avant Browser: przeglądanie w zakładkach, skuteczne mechanizmy zabezpieczeń oraz możliwość dostosowania stylistyki interfejsu przeglądarki internetowej. Warto wypróbować obie nakładki i samemu dokonać wyboru.

http://www.maxthon.com