Przeglądarka po tuningu


FeedReader (Internet Explorer)

Zwolennicy prostych rozwiązań docenią zapewne FeedReadera, nieskomplikowany, aczkolwiek funkcjonalny i szybki czytnik kanałów RSS/ Atom. Domyślnie zapisano w nim pokaźny zestaw subskrybowanych kanałów. FeedReader obsługuje import i eksport listy kanałów OPML, a także komunikację z wykorzystaniem serwerów Proxy.

http://www.feedreader.com

PureText (Internet Explorer)

Można powiedzieć, że PureText jest odpowiednikiem rozszerzenia Copy Plain Text do Firefoksa, w wersji do Internet Explorera. Rozwiązuje problem kopiowania tekstu ze stron WWW z zachowaniem oryginalnego formatowania (pogrubienia, wielkości i rozmiaru czcionki). Ikona narzędzia dostępna jest w zasobniku systemowym.

http://www.stevemiller.net/puretext

PrivacyBird for IE (Internet Explorer)

Jeśli zależy ci na właściwym wykorzystaniu informacji, które podajesz na stronach WWW, powinieneś skorzystać z narzędzia PrivacyBird for IE. Automatycznie analizuje ono politykę prywatności w każdej witrynie, którą odwiedzasz. Jeśli znajdzie rozbieżności, zostaniesz o tym poinformowany.

http://www.privaybird.com

Fraud Eliminator (Internet Explorer, Firefox)

Internauci zaniepokojeni coraz częściej stosowanym phishingiem (kradzieżą tożsamości) mogą skorzystać z odpowiedniego narzędzia weryfikującego pochodzenie danego serwisu internetowego. Fraud Eliminator blokuje także okna pop-up i zapobiega wyciekowi poufnych danych osobistych.

http://www.fraudeliminator.com

Net Snippets (Internet Explorer, Firefox)

Wygodny sposób gromadzenia i zarządzania danymi pobieranymi ze stron internetowych. Net Snippets pozwala zapisać dowolny fragment witryny (zarówno tekst, jak i zdjęcia) w specjalnym katalogu. Do tego możesz dodawać własne notatki i udostępniać w ten sposób przygotowane raporty innym użytkownikom.

http://www.netsnippets.com

RoboForm (Internet Explorer, Firefox)

Koniec z mozolnym wypełnianiem formularzy i zapamiętywaniem powiększającej się bazy haseł. RoboForm zaszyfruje i zapamięta wszystkie twoje hasła, pozwoli wygenerować nowe, zabezpieczy przed phishingiem oraz keyloggerami, a także automatycznie wypełni skomplikowane formularze na stronach WWW.

http://www.roboform.com

PurgeIE Pro (Internet Explorer)

Narzędzie pełniące funkcję pomocnika w usuwaniu niepotrzebnych plików, które pojawiają się w czasie używania przeglądarki Internet Explorer. Za jego pomocą oczyścisz pamięć podręczną, historię odwiedzonych stron, pliki tymczasowe, zarejestrowane dane użytkownika, a także pliki cookies. PurgeIE Pro używa specjalnego mechanizmu bezpiecznego usuwania zbędnych plików z twardego dysku.

http://www.purgeie.com

<hr size="1" noshade>Instalacja rozszerzeń do Firefoksa

1. Najwygodniejszym miejscem do przeglądania i pobierania nowych rozszerzeń przeglądarki internetowej Firefox jest specjalna witryna internetowahttps://addons.mozilla.org . Znajdziesz w niej posegregowane tematycznie pliki (blisko 800 rozszerzeń) wraz z opisem możliwości oraz ilustracjami. Zostaniesz tam automatycznie przeniesiony po wybraniu z górnego menu Narzędzia polecenia Rozszerzenia, a następnie odnośnika Pobierz więcej rozszerzeń.

2. Gdy zdecydujesz się na pobranie określonego rozszerzenia przeglądarki internetowej Firefox, naciśnij przycisk Install Now, a pojawi się stosowne okno instalacji dodatkowego oprogramowania z pytaniem o zapisanie pliku. Zawiera informacje o nazwie rozszerzenia, adresie URL, z którego pobierany jest plik, oraz dane o podpisie cyfrowym. Wybranie przycisku Zainstaluj teraz spowoduje automatyczne pobranie i instalację rozszerzenia.

3. Instalacja każdego nowego rozszerzenia Firefoksa wymaga ponownego uruchomienia przeglądarki. Listę wszystkich zainstalowanych dodatków możesz przejrzeć w oknie Rozszerzenia (w menu Narzędzia | Rozszerzenia). Przycisk Odinstaluj pozwala na usunięcie zainstalowanych rozszerzeń. Aktualizację do najnowszej wersji zapewnia Aktualizuj. Jeśli rozszerzenie ma jakikolwiek panel ustawień, dotrzesz do niego, klikając przycisk Opcje.

<hr size="1" noshade>

Konfiguracja nakładki Maxthon

1. Jedną z niezwykle przydatnych właściwości nakładki Maxthon jest możliwość nawigacji za pomocą wcześniej ustalonych gestów myszy. Na karcie Mouse Action w ustawieniach programu możesz modyfikować listę gestów i określonych działań, które wywołują. Klawiszami strzałek zmieniasz kolejność gestów, a rozwijana lista obok zapewnia wybranie odpowiedniego polecenia, wykonywanego po rozpoznaniu gestu. Reset Default przywraca pierwotny układ.

2. Każdy, kto choć raz skorzystał z funkcji przeglądania stron WWW w zakładkach, nie będzie się mógł bez niej obejść. Aby nakładka Maxthon spełniała w tym zakresie twoje oczekiwania, przejdź do karty ustawień Tab. Zdefiniujesz tam między innymi maksymalną liczbę zakładek, polecenie wywołujące nowe, liczbę znaków opisujących każdą kartę, a także jej wygląd i reakcje na określone działania. Jak widać, program ma bardzo wiele możliwości konfiguracyjnych.

3. Współpraca z menedżerami pobierania plików jest kolejną mocną stroną nakładki Maxthon. W ustawieniach programu przejdź do karty Download. Tam ustalisz, które elementy danej witryny WWW Maxthon będzie mógł automatycznie pobierać (obrazki, pliki wideo, dźwięki, skrypty, animacje). Wybierzesz również z pokaźnej listy domyślny menedżer pobierania plików, a na końcu zadeklarujesz typy plików, które ma monitorować.

<hr size="1" noshade>

Konfiguracja narzędzia Net Snippets

1. Aby jak najskuteczniej wykorzystać ogromne możliwości narzędzia Net Snippets, służącego do gromadzenia danych z serwisów internetowych i zarządzania nimi, powinieneś odwiedzić panel ustawień. Na pierwszej karcie zdefiniujesz miejsce przechowywania katalogu z zapisywanymi przez program elementami (Snippets location). Pozostałe parametry, podzielone na trzy sekcje, odpowiadają za podstawowe funkcje Net Snippets (przeglądanie, zapisywanie i usuwanie).

2. Poprawne wyświetlanie informacji o każdym katalogu i znajdujących się w nim danych wymaga poprawnego skonfigurowania programu Net Snippets w ustawieniach na karcie Display. Do każdego katalogu możesz zastosować mechanizm automatycznego formatowania tekstu (sekcja Auto Format). W sekcji Information Tips wybierasz pola, które mają być widoczne w opisie katalogu. Górę okna zajmują opcje ściśle związane z wyglądem katalogu.

3. Podczas korzystania z wielu katalogów i gromadzenia informacji, niebagatelne znaczenie może mieć nadanie odpowiedniej kolorystyki wyróżniającej określone zasoby. Ostatnia karta ustawień Net Snippets, Colors, zajmuje się właśnie tym zagadnieniem. Pozwala między innymi na oznaczenie katalogu, którego zawartość zmieniła się w ciągu ostatnich kilku minut lub dni. Osobnym kolorem oznaczane są katalogi, których zawartość nie podlegała w ostatnim czasie zmianie.

<hr size="1" noshade>

Konfiguracja narzędzia RoboForm

1. Aby okiełznać ogromne możliwości RoboForm, odwiedź panel ustawień, zaczynając od karty Ogólne. Zasada działania programu opiera się na tożsamości, czyli predefiniowanym formularzu do automatycznego wypełniania na stronie WWW, oraz tzw. przepustce, czyli nazwie użytkownika i haśle dostępu do określonych zasobów. Prawidłowe działanie tych podstawowych właściwości RoboForm ma kluczowe znaczenie dla dalszego funkcjonowania programu.

2. RoboForm oferuje dodatkowy poziom zabezpieczenia zgromadzonych w bazie programu haseł i formularzy przez ustanowienie głównego hasła dostępu do zasobów. Na karcie Bezpieczeństwo,w ustawieniach programu masz możliwość zdefiniowania nowego hasła. Możesz także zdecydować o zmianie stopnia zabezpieczenia już zapisanych tożsamości i przepustek. Również w tym miejscu decydujesz o algorytmie szyfrowania danych (do wyboru są DES oraz 3DES).

3. Jedną z dodatkowych funkcji narzędzia RoboForm jest wyszukiwanie danych. Na karcie Szukaj w ustawieniach programu możesz zadecydować, które zasoby i serwisy internetowe będą przeszukiwane pod kątem obecności określonej frazy. Można dodawać do listy własne serwisy i zapisywać w pamięci historię zapytań oraz modyfikować pojemność bufora historii. Do każdego serwisu możesz przyporządkować odpowiedni klawisz skrótu.

<hr size="1" noshade>