Przeglądarka społecznościowa RockMelt

W poniedziałek, świat obiegła informacja o nowej przeglądarce z Doliny Krzemowej. RockMelt ma być aplikacją internetową ery Facebooka - w szczególnym sposób traktować serwisy społecznościowe i przyśpieszyć kontakt. Szefem projektu jest Marc Andreessen, znany jako twórca przeglądarek Mosaic i Netscape Navigator.

"Gdybyśmy wiedzieli o Facebooku, Twitterze i Google w 1993 r., chcielibyśmy wbudować je w przeglądarkę" - Marc Andreessen, twórca RockMelt.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Przy instalacji Windows, naliczyłem ostatnio 10 propozycji domyślnej przeglądarki. Już niedługo, może dołączyć do nich RockMelt, który polskie telewizje nazwały wczoraj "programem przyszłości".

Czy istotnie jest tak nowoczesny? RockMelt bazuje na Chromium firmy Google, czym zyskał sobie przychylność producenta Chrome'a. Stworzyliśmy Chromium jako open source po to, by wspierać innowacje. Jesteśmy podekscytowani, widząc, jak nasz kod bazowy zapewnia użytkownikom jeszcze więcej możliwości - powiedział rzecznik prasowy Google.

Zobacz również:

  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
  • Chrome - historia aktualizacji [12.01.2022]

Wśród tych możliwości wymienić można łatwy dostęp do sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Flickr, Twitter i YouTube. W praktyce, na przykładzie fejsa znaczy to wbudowane funkcje czatu, przesyłania wiadomości i łatwe dzielenie się statusami.

RockMelt, we współpracy z Chromium, ma dobrze radzić sobie z HTML5 i CSS3. Ponadto, wśród nowości wymienia się łatwe dostosowanie do wybranego serwisu społecznościowego i nawigacja, w której sami możemy przydzielić ikonki do odpowiednich serwisów.

Warto zauważyć, że za nowym projektem stoi sam Marc Andreessen, sieciowy wizjoner i twórca m.in. przeglądarki Netscape Navigator. Właśnie on, na początku 1993 r. zapronował wstawianie obrazków do stron internetowych.

By samodzielnie potestować RockMelt, potrzebne jest konto na Facebooku. Więcej informacji na ten temat, znaleźć można na oficjalnej stronie projektu. Poniżej, udostępniamy klip wideo prezentujące ciekawe funkcje nowej przeglądarki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: